Славия спечели с 2:0 домакинството си на Монтана в среща от 18-ия кръг на Първа лига. Попаденията за "белите" паднаха в началото на двете полувремена и бяха дело на юношите на Левски Николай Димитров и Валери Домовчийски.

Срещата започна по прекрасен начин за домакините, които поведоха още в 4-ата минута. Николай Димитров шутира от дистанция, топката се удари в напречната греда и влетя във вратата на Христо Иванов. Малко след гола столичани получиха тежък удар, след като вратарят Георги Петков получи травма след сблъсък с противников играч и трябваше да бъде заменен от Стергиакис.

До края на полувремето двата отбора имаха добри възможности за гол, но те бяха пропилени и до почивката зрителите не видяха повече попадения.

Втората част започна по идентичен начин на първата. Славия стигна до гол само 3 минути след подновяването на играта. Иван Минчев изведе Валери Домовчийски сам срещу стража на Монтана и нападателят с лекота удвои. Десет минути преди края на редовното време домакините останаха с десет човека, след като Омар Абуд си изпроси глупав втори жълт картон.

Във временното класиране Славия заема 10-о място с 20 точки, докато Монтана е на последната 14-а позиция с 8 пункта.

СЛАВИЯ - МОНТАНА 2:0
1:0 Димитров (4); 2:0 Домовчийски (48)

Състави

Резултат с изображение за славияСлавия: 1. Петков (к) (Стергиакис), 4. Андреа Христов, 7. Балджийски (Семерджиев), 11. Пашов, 13. Велков , 24. Домовчийски , 27. Мартинов, 35. Йомов (Kaрабельов), 66. Омар Абуд , 73. Минчев, 77. Н. Димитров
Резерви: 32. Стергиакис, 5. Джурджу, 10. Карабельов, 15. П. Христов, 14. Ив. Димитров, 19. Кръстев, 22. Семерджиев
Треньор: Владимир Иванов

Резултат с изображение за фк монтанаМонтана: 1. Хр. Иванов (к), 14. Христос, 3. Михов, 29. Бамба (Петков), 23. Шоко, 8. Коруджиев , 25. Дяков, 10. П. Атанасов, 11. Андреас Васев, 28. Маркиньос, 22. С. Георгиев
Резерви: 33. Ив. Василев, 7. Генов, 16. Ст. Петков, 24. Фернандо Дос Сантос, 17. Веселинов, 6. Трифонов, 9. Ат. Илиев
Треньор: Атанас Джамбазки

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна