Локомотив (Пловдив) се наложи с 2:1 като гост на Нефтохимик в дебюта на Христо Янев начело на бургазлии в Първа лига. Двубоят на "Лазур" бе част от 8-ия кръг на българското първенство и бе ръководен от арбитъра Никола Попов.

През първата част играчите на двата тима се вкопчиха в здрава битка в центъра на терена. Головите положения липсваха, като най-любопитната ситуация дойде в 31-ата минута, когато Мартин Камбуров се възползва от грешка на Пламен Грънчов, овладя топката по десния фланг и пусна към Умарбаев. Последният шутира от движение, но топката попадна право в ръцете на Янков Георгиев.

В 39-ата минута гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Дюлгеров. Главният арбитър Никола Попов обаче не видя нищо нередно и остана безмълвен.

След почивката гостите бяха по-дейният отбор на терена и все по-често започнаха да поглеждат към вратата на бургазлии. В 57-ата минута Умарбаев беше намерен на добра позиция, но от границата на вратарското поле стреля твърде неточно. Само 2 минути по-късно Веселин Марчев засече от въздуха центриране на Пламен Крумов, но топката срещна напречната греда на вратата, пазена от Георгиев.

В 61-ата минута по-добрата игра на Локомотив даде резултат. Мартин Райнов откри с глава след разбъркване в наказателното поле на Нефтохимик. Осем минути по-късно пловдивчани удвоиха. При една изритана топка към наказателното поле на бургазлии Димо Бакалов изпревари вратаря Янко Георгиев и вкара на празната врата.

В 78-ата минута Станислав Маламов опита да върне надеждите на домакините, но ударът ум от дистанция мина над вратата на Ел Харуби. В заключителните минути Венцислав Христов вкара за 1:2 след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. Бургазлии обаче няма време да осъществят натиск до края и в крайна сметка инкасираха загуба.

Във временното класиране Нефтохимиик е на предпоследното 13-о място с актив от 4 точки. Локомотив (Пловдив) е 6-и с 12 пункта.

НЕФТОХИМИК - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:2
0:1 Райнов (61), 0:2 Димо Бакалов (69), 1:2 Венцислав Христов (90+2)

Резултат с изображение за нефтохимикНефтохимик: 1. Янко Георгиев, 3. Иво Малинов, 6. Марко Ранджелович, 25. Ангел Грънчов, 5. Живко Хаджиев jalt.jpg, 12. Йордан Йорданов (70smqna.jpgЖ. Петков), 8. Николай Дюлгеров, 61. Георги Чакъров (46smqna.jpgMaламов), 17. Румен Руменов (56smqna.jpgОгнянов), 7. Иван Вълчанов, 91. Венцислав Христов  jalt.jpg
Резерви: 12. Колев, 2. Велков, 26. Хомей, 24. Хазуров, 15. Ж. Петков, 21. Огнянов, 89. Маламов
Треньор: Хр. Янев

Резултат с изображение за локомотив пловдивЛоко (Пловдив): 16. Ясин Ел Харуби, 71. Пламен Крумов jalt.jpg, 6. Кирил Котев, 7. Георги Вълчев jalt.jpg, 14. Иван Горанов, 18. Мартин Райнов  jalt.jpg, 17. Ванчо Траянов (46smqna.jpgРашид), 39. Парвизджон Умарбаев (60smqna.jpgБакалов ), 10. Веселин Марчев, 9. Дани Кики (87smqna.jpgВелковски jalt.jpg), 11. Мартин Камбуров
Резерви: 28. Пиргов, 44. Марков, 4. Йевтоски, 19. Велковски, 22. Осама Рашид, 27. Бакалов, 13. Райков
Треньор: Ил. Илиев

Жълти картони: Живко Хаджиев, Венцислав Христов (Нефтохимик); Пламен Крумов, Райнов, Вълчев, Велковски (Локомотив)

Съдия: Никола Попов