Едно име на съдия предизвика грандиозен скандал в последните няколко дни. Става въпрос за 29-годишния Ангел Ангелов - син на Любен Ангелов и племенник на Любе Спасов. Ангелчо, както го наричат на галено, ръководи дербито Литекс - Локо (София) в събота. Ловчанлии победиха с 1:0 с единствен скандален гол на Дока пет минути преди края. Президентът на “железничарите” Николай Гигов изригна и поиска оставката на шефа на съдиите, заяви още: “Оказа се, че Ангел Ангелов е пълен некадърник. Ще направя всичко възможно това момче да се занимава с нещо друго.” Всички от щаба на Локомотив обвиниха рефера, който явно сгреши и удари рамо на ловешкия тим. Ангел Ангелов не за първи път предизвиква скандали с действията си по терените в България.

Това накара БЛИЦ да провери колко мача е свирил в кариерата си Ангелов на Литекс. Оказва се, че той има общо 7 ръководени двубоя на “оранжевите”. От тях отборът печели 6, а в един завършва наравно, т.е. Литекс няма загуба под ръководството на Ангел Ангелов. Освен това доста футболни президенти вече няколко пъти се “парят” от свирката на Ангел Ангелов, която ограбва техния отбор.

Представяме ви само някои от случаите, в които младият съдия става главно действащо лице на терена. Двубоите са “само” 6, но това си има обяснение. За девет сезона като професионален съдия Ангелов няма почти нито един напечен мач. За първи път свири столично дерби през пролетта на миналата година - ЦСКА - Славия (2:1) и се проваля напълно. Тогавашният шеф на съдиите Димо Момиров казва: “Учудвам се, че има толкова сезони зад гърба си, а това е първото му столично дерби.” Няма нищо за учудване. Не е тайна защо Ангелов не получава дълги години напечени мачове. Баща му и чичо му, които бяха сред най-реномираните родни съдии успяват да го опазят да ръководи важни срещи с обяснението, че щял да сгреши и да бъде наказан. В дербито между ЦСКА и Славия Ангелов дава две дузпи на “червените”, първата от които много спорна. След края на мача Венци Стефанов изригва с думите: “Този тъп съдия е правен от пикня. Този Ангелов е един несретник! Най-лошото нещо е да си слуга, а когато си и несретник, става още по-лошо. Съдията е пълен смешник, няма нищо в гащите.” След издънката БФС спира временно правата му.

През пролетта на тази година реферът се прочува на двубоя “Левски” - Миньор (3:1). Той дава дузпа за настъпване и събута обувка на нападателя на “сините” Мирослав Антонов. Всичко това става при резултат 1:1 в 90-ата минута. БФС отново спира правата му, този път за 4 кръга.

Последва връщане на терените с мач Литекс - Черноморец (2:0). Ангелов гони Хайри от гостите в 48-ата минута, след което домакините спокойно стигат до трите точки. След края на мача вратарят на “акулите” Борел тръгва да линчува съдията с юмруци.