Верея победи на своя стадион "Трейс Арена" Пирин с 2:0 и уби мечтите на благоевградчани за участие в първата шестица на родния елит. Двубоят бе от 25 кръг, а головете вкараха Валери Домовчийски и Педро Еуженио.

Играчите на Александър Томаш имаха пълно превъзходство на терена срещу представящия се силно от началото на пролетния дял тим на Милен Радуканов.

След няколко пропуска домакините откриха резултата в 36-ата минута. Чудесна атака на Верея завърши с успоредно подаване на Еуженио към Домовчийски, който от няколко метра лесно прати топката във вратата за 1:0.

Радуканов вкара в играч в началото на втората част Иван Цветков и това раздвижи гостите, но отзад се отвориха много пространства за контраатаки. Именно при една от тях в 75-ата минута Елиаш намери Еуженио сам срещу Макенджиев, първият удар бе избит, но при втория вратарят на гостите нямаше шансове - 2:0.

С успеха Верея събра 30 точки и заема десетото място, а пред старозагорци е именно Пирин с 31. Двата тима нямат шансове за участие в първата шестица.

Tелевизионната програма на Първа лига (РЕГЛАМЕНТ)

Всичко за Първа лига

Верея - Пирин 2:0
1:0 Валери Домовчийски (36), 2:0 Педро Еуженио (75)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
5- Двоен удар в полето на Верея след върната от Бандаловски топка. Стената бе съставена от целия отбор надомакините и ударът бе блокиран
13- Отлична акция на Верея, но Макенджиев изби ниския удар на Домовчийския
36- ГОЛ ЗА ВЕРЕЯ! Чудесна атака на Верея завърши с успоредно подаване на Еуженио към Домовчийски, който от няколко метра лесно прати топката във вратата за 1:0!
45- Край на първото полувреме
________________________________
46- Начало на второто полувреме
50- Еуженио бе изведен добре по крилото, нахлу в наказателното поле на Пиирн и стреля по земя, но Макенджиев изби с крак
57- Керкар се измъкна от двама защитници и излезе сам срещу Макенджиев, но ударът му бе избит от вратаря на Пирин
75- ГОЛ ЗА ВЕРЕЯ! Чудесна контраатака на домакините, Елиаш намери Еуженио сам срещу Макенджиев, първия удар бе избит, но при втория вратарят на гостите намаше шансове - 2:0!
90- Край на мача!

Резултат с изображение за ВЕРЕЯ ЛОГОВЕРЕЯ: 1.Пламен Колев, 21.Здравко Илиев, 3.Владимир Зафиров, 71.Иван Бандаловски, 20.Венцислав Бенгюзов (67-14.Георги Андонов), 89.Самуел Инкоом, 26.Селим Керкар, 10.Елиаш, 77.Педро Еуженио(89-33.Мирослав Енчев), 8.Осман Балде, 17.Валери Домовчийски  (86-18.Янислав Иванов)
Резерви: 12.Георги Аргилашки, 33.Мирослав Енчев, 6.Илиас Хасани, 15.Костадин Слаев, 89.Илиян Йорданов, 18.Янислав Иванов, 14.Георги Андонов
Треньор: Александър Томаш

Резултат с изображение за фк пиринПирин: 22.Благой Макенджиев, 18.Юлиан Попев, 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 21.Александър Башлиев, 6.Орлин Старокин, 24.Антон Костадинов, 15.Димитър Благов, 9.Рос Дженкинс (59-8.Иван Цветков), 7.Тони Тасев, 19.Станислав Костов
Резерви: 76.Красимир Костов, 29.Алешандре Ханс, 30.Тодор Траянов, 6.Кирил Грозданов, 27.Костадин Ничев, 11.Даниел Младенов, 8.Иван Цветков
Треньор: Милен Радуканов