Верея се наложи с класическото 3:0 над Славия в последния мач от 22-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Трейс Арена". За старозагорци това е първа победа в шампионата през 2017 година.

Задачата на домакините значително се улесни в 24-ата минута, когато Славия остана с 10 човека заради червен картон на Владимир Семерджиев. Отсъдената дузпа беше реализирана от Георги Андонов, а през второто полувреме блесна резервата Янислав Иванов, който вкара два гола и Верея спечели убедително.

При гостуването на Верея днес Славия така и не намери начин да се противопостави на домакините, които заслужено спечелиха. Играчите на Владимир Иванов заличиха добрите впечатления, оставени в мача с Черно море преди дни, който беше спечелен с 2:1. На вратата на столичани и днес беше 17-годишният грък Антонис Стергиакис, а за "белите" на терена бяха и други младоци. В защита Фугата разчиташе на близнаците Петко и Андреа Христови, които бяха следени на живо от човек от Дженоа, който изгледа срещата в компанията на Венци Стефанов.

Мачът започна с натиск на домакините, като още в началото Стергиакис трябваше да демонстрира рефлекс и да спасява вратата си. В 24-ата минута Семерджиев сгреши с изчистването на топката, Педро Еуженио му я отне и се озова фронтално срещу стража на гостите, което принуди Семерджиев да го фаулира. Последва червен картон за играча на Славия и дузпа за Верея, която опитният Георги Андонов хладнокръвно реализира - 1:0.

До почивката липсваха ситуации пред двете врати. Втората част също започна скучно. Все пак в 52-ата минута Александър Бранеков имаше чудесна възможност да изравни резултата, но стреля на сантиметри от целта. В 67-ата минута дошлият от Дунав Янислав Иванов вкара прекрасен гол от дистанция за 2:0. Резервата на Верея блесна с индивидуален рейд, преодоля двама в бяло и отправи точен удар по земя, реализирайки в долния десен ъгъл на Стергиакис.

В 90-ата отново Янислав Иванов попадна в прегръдките на съотборниците си - 3:0, като този път се възползва от отлично подаване на Валери Домовчийски, който тази зима смени Славия с Верея.

След успеха тимът от "Трейс Арена" събра 26 точки и се изравни с Берое. Верея е десети във временното класиране, а Славия остава на 11-ото място с 24 точки.

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка
Tелевизионната програма на Първа лига
Всичко за Първа лига

ВЕРЕЯ - СЛАВИЯ 3:0
1:0 Георги Андонов (25-дузпа), 2:0 Янислав Иванов (67), 3:0 Янислав Иванов (90)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
4 - Младият вратар на Славия Стергиакис спасява силен удар към вратата му.
Принудителна смяна за домакините. Получилият контузия Селим Бен Джемиа е заменен от Мирослав Енчев.
24 - ДУЗПА за Верея! Владимир Семерджиев сгреши с изчистването на топката, Педро Еуженио му я отне и се озова фронтално срещу Стергиакис, но Семерджиев го задържа и го свали на земята.
24  Владимир Семерджиев е изгонен и Славия остава с човек по-малко. Съдията Георги Кабаков гони играча на гостите с директен червен картон.
25  ГОООЛ! 1:0 за Верея след точно изпълнена дузпа от Георги Андонов.
39  Жълт картон за играча на домакините Венцислав Бенгюзов.
45+2 - Край на първото полувреме.
-----------
46 - Начало на второто полувреме.
46 Владимир Иванов извършва втора смяна. Йомов излиза, Божидар Васев влиза в игра.
46 Смяна и във Верея. Авторът на единствения гол до момента Георги Андонов няма да играе през втората част. Александър Томаш пуска Янислав Иванов.
52  Александър Бранеков пропусна добра ситуация за изравняване на резултата.
55  Керкар е сменен от Илиян Йорданов.
61  Наско Милев излиза, Калоян Кръстев повежда атаката на Славия.
67 ГОООЛ! 2:0 за Верея! Резервата Янислав Иванов проби през центъра на защитата на гостите, преодоля двама играчи в бяло и стреля точно по земя, реализирайки в долния десен ъгъл на Стергиакис.
75  Сердер Сердеров заменя Иван Минчев.
90  ГОООЛ! Втори гол на Янислав Иванов, който реализира след отлично подаване на Валери Домовчийски.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Верея победи Славия с 3:0.

Резултат с изображение за фк вереяВЕРЕЯ: 1.Пламен Колев, 21.Здравко Запрянов, 4.Селим Бен Джемиа (9  33.Мирослав Енчев), 3.Владимир Зафиров, 15.Костадин Слаев , 20.Венцислав Бенгюзов , 25.Георги Ангелов, 77.Педро Еуженио, 26.Селим Керкар (55  89.Илиян Йорданов), 14.Георги Андонов (46 18.Янислав Иванов ), 17.Валери Домовчийски
Резерви: 12.Георги Аргилашки, 33.Мирослав Енчев, 89.Самуел Инкоом, 89.Илиян Йорданов, 71.Емре Емин, 10.Елиаш, 18.Янислав Иванов
Треньор: Александър Томаш

Резултат с изображение за славияСЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис, 66.Абуд Омар, 4.Андреа Христов, 6.Александър Бранеков , 15.Петко Христов, 11.Георги Пашов, 10.Янис Карабельов, 22.Владимир Семерджиев , 35.Георги Йомов (46  8.Божидар Васев), 73.Иван Минчев, 7.Наско Милев
Резерви: 1.Мартин Величков, 18.Данил Майков, 8.Божидар Васев, 27.Емил Мартинов, 15.Калоян Кръстев, 9.Сердер Сердеров, 14.Ивайло Димитров
Треньор: Владимир Иванов

Стара Загора, стадион "Трейс Арена"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация