Верея се класира за първи път за полуфиналите на Купата на България. Старозагорци се наложиха с 2:0 като домакин на Дунав (Русе) и си осигуриха място сред най-добрите четири тима в надпреварата. Там са още Лудогорец, Литекс и Ботев (Пловдив), а жребият за следващата фаза на турнира ще бъде теглен утре.

В герой днес за отбора на Александър Томаш се превърна португалецът Педро Еуженио, който реализира и двата гола за победители.

Двубоят започна изключително интересно. Още във 2-ата минута Дунав беше близо до гола. Шопов проби отдясно и центрира в наказателното поле на домакините. Топката придоби странна траектория и се наложи стражът Георги Аргилашки да се намесва. Той изби коженото кълбо с една ръка, то се отби в напречната греда и излезе в корнер. След неговото изпълнение Диян Димов стреля с глава, но неточно.

Отговорът на старозагорци не закъсня. В 12-ата минута Момчил Цветанов беше изведен по прекрасен начин, нахлу в наказателното поле на гостите и стреля. Ударът му обаче не срещна целта и топката излезе в аут.

В 22-ата минута Верея излезе напред в резултата. Педро Еуженио се разписа мощен шут от 20 метра, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата на Антонов.

До края на първата част играта се водеше предимно в центъра на терена и головите положения липсваха.

След подновяването на играта Дунав се опита да наложи натиск и да стигне до ранно изравняване в резултата. Верея обаче се защитаваше умело и на няколко пъти организира опасни контраатаки. При една такава старозагорци нанесоха своя втори удар в мача. Керкар получи пас по лявото крило и центрира в наказателното поле на "драконите". Там Христофор Хубчев не съумя да изчисти топката, тя попадна у Педро Еуженио, който не сбърка от близка дистанция.

В оставащите минути двата тима доиграваха срещата и головите положения лиспваха.

ВСИЧКО ЗА ТУРНИРА ЗА КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ

ВЕРЕЯ - ДУНАВ 2:0
1:0 Eуженио (22); 2:0 Еуженио (73)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
2 - Шопов центрира отдясно, топката се насочи към вратата, но Аргилашки внимаваше и с една ръка изби в корнер.\
3 - Диян Димов засича с глава центриране от ъглов удар, но топката излиза в аут.
12 -  Страхотен извеждащ пас към Момчил Цветанов, който навлезе в наказателното поле на Дунав и шутира по диагонала. Ударът му обаче не бе точен и топката излезе в аут.
22 -  ГОООЛ ЗА ВЕРЕЯ! Еуженио се разписва със страхотен удар с десния крак от границата на наказателното поле.
40 - Нищо интересно в последните минути на срещата. Битката между двата тима е предимно в центъра на терена и головите ситуации липсват.
45+1 - Край на първата част
-------------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
55 - Натиск на Дунав след почивката, който обаче към момента не дава резултат.
63 -  Контраатака на Верея. Цветанов получи пас отляво, но ударът му с левия край беше изключително неточен.
73 -  ГОООЛ ЗА ВЕРЕЯ! Центритране в наказателното поле на Дунав, Хубчев не изчисти добре и топката попадна в Еуженио, който не сбърка от близка дистанция.
90+3 - Край на мача!

Резултат с изображение за фк вереяВерея: 12. Георги Аргилашки, 2. Самуел Инкоом, 21. Здравко Запрянов , 86. Иван Бандаловски, 3. Владимир Зафиров, 10. Елиаш (к), 20. Венцислав Бенгюзов, 77. Педро Еуженио   (86Енчев), 7. Момчил Цветанов  (66Керкар), 8. Осман Балде, 17. Валери Домовчийски (46Калоянов)
Резерви: 1. Пламен Колев, 32. Васил Калоянов, 6. Илиас Хасани, 11. Илиян Йорданов, 33. Мирослав Енчев, 26. Селим Керкар, 18. Янислав Иванов
Tреньор: Александър Томаш

Резултат с изображение за фк дунавДунав: 86. Станислав Антонов, 22. Михаил Милчев, 4. Петър Патев, 21. Олексей Ларин, 23. Христофор Хубчев , 11. Диян Димов (к) , 6. Самир Аясс (71Раденцов), 77. Бранимир Костадинов, 7. Бирсент Карагарен (62Ненов), 10. Васил Шопов (51Мойеци), 9. Мирослав Будинов
Резерви: 1. Мартин Луков, 94. Юлиян Ненов, 8. Ивайло Раденцов, 99. Ндуей Мойеци, 5. Тейнур Марем, 66. Искандар Джалилов, 3. Марио Петков
Tреньор: Веселин Великов

Съдия: Стефан Апостолов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация