ЦСКА загуби от Фулъм с 0:1 на стадион “Крейвън Котидж” в мач от група “Е” на турнира Лига Европа. Единственото попадение реализира Золтан Гера още в 15-ата минута. Дани Мърфи пропусна дузпа за домакините в 9-ата минута. В 82-ата минута румънският съдия Павел Балаж не д аде дузпа за ЦСКА след игра с ръка на защитник на домакините в наказателното поле, а в същата ситуация Деймиън Дъф спря топката на голлинията. След това поражение “червените” вече нямат никакъв шанс да преминат груповата фаза на турнира.

Мачът в Лондон се игра след страхотни драми с треньора на “червените” Любо Пенев. През деня наставникът получи разрешение да напусне България, след като внесе парична гаранция от 50 000 лева, осигурени от “Титан”. Преди няколко дни бургаската полиция наложи забрана на Любо да пътува в чужбина заради необслужван кредит.

В крайна сметка треньорът замина за Лондон, но през първото полувреме не бе на резервната скамейка на отбора. Пенев се появи на полувремето и хвърли в екстаз агитката на “червените”.

През първото полувреме домакините бяха пълни господари на терена. Още във 3-ата минута Боби Замора получи извеждащо подаване отдясно в наказателното поле, но Чавдаров излезе и улови. В 5-ата минута Тодор Тимонов тресна гредата зад Марк Шварцер. Халфът получи топката от Мороз доста пред наказателното поле и от място шутира, а топката се отби в горната греда на вратата.

В 8-ата минута Иван Иванов изпусна Золтан Гера и го фаулира в наказателното поле, след което съдията Балаж даде дузпа за Фулъм. Зад топката застана Дани Мърфи, който прати топката над вратата.

В 14-ата минута Джон Пейнтсил бе оставен непокрит вдясно в наказателното поле, би, но и този път Здравко Чавдаров улови. Минута по-късно Рийзе центрира отдясно и четирима играчи на ЦСКА оставиха непокрит Золтан Гера в малкото наказателно поле. Нападателят с глава прати топката във вратата на “червените” за 1:0.

Натискът и положенията пред вратата на ЦСКА не спираха. В 18-ата минута Боби Замора изстреля страхотен с наряд, но топката мина над вратата. В 29-ата минута Джон Пейнтсил бе изведен в наказателното поле, но стреля на сантиметри покрай вратата. След 30-ата минута “армейците” се опитаха да изнесат играта малко по-напред, но стигнаха само до няколко корнера и нищо опасно пред вратата на домакините.

През втората част ЦСКА заигра доста по-добре, но домакините продължиха с головите положения. В 50-ата минута Боби Замора бе изведен вдясно пред наказателното поле, но стреля в аут. В 57-ата минута влезлият като резерва Мишел Платини намери Тошко Янчев с красив пас между защитата на домакините, но халфът се забави и ударът му бе блокиран от защитник. Само две минути след това Спас Делев получи топката с гръб към вратата в наказателното поле на Фулъм, извъртя се и стреля, но на сантиметри покрай гредата.

“Червените” продължиха да търсят повече атаки и в игра се появи и Руи Мигел. В 82-ата минута румънският съдия Павел Балаж не даде чиста дузпа за ЦСКА. Виктор Мороз получи топката в наказателното поле и стреля, а играч на Фулъм спря топката с ръка, за което обаче реферът не даде наказателен удар за българския отбор. След отбиването с ръка на бранител на домакините Коста Янев нанесе страхотен удар, но Деймиън Дъф спря топката на голлинията. До края на мача "армейците" продължиха да играят добре, пресираха съперника, но така и не стигнаха до изравнителното попадение./БЛИЦ