ЦСКА мина кота 100 гола в Югозападната "В" група след победата с 5:1 над София 2010 на стадион "Българска армия" в среща от 24-ия кръг на първенството. "Армейците" вече имат отбелязани 103 попадения в 23 мача.

Головете за тима на Христо Янев бяха дело на Борис Галчев (2), Преслав Йорданов (2) и Момчил Цветан, а за символичните домакини, чийто треньор е дългогодишният капитан на ЦСКА Тодор Янчев, точен бе юношата на "червените" Радой Божилов.

ЦСКА започна вихрено срещата и можеше да поведе още в 5-ата минута, когато Преслав Йорданов засече с глава центриране от корнер, но защитник на символичните домакини изчисти пред голлинията. Последва меле, след което топката стигна до Станислав Маламов, който от два метра стреля в напречната греда.

В следващите минути играчите на ЦСКА продължиха с натиска, но така и не съумяха да реализират създадените положения. Все пак в 26-ата минута логичното се случи и "армейците" излязоха напред в резултата чрез Борис Галчев, който бе точен от пряк свободен удар. Само минута по-късно Преслав Йорданов стреля, топката се отби в бранител на София 2010 и влетя в мрежата на Пейков. Това беше и гол №100 за "червените" в Югозападната "В" група..

В 38-ата минута Преслав Йорданов направи резултата класически, след като бе изведен на удобна позиция от Самир Аясс. Малко преди края на първата част Момчил Стоянов отбеляза четвърти гол за ЦСКА, вкарвайки от малък ъгъл.

След почивката "червените" продължиха да бъдат по-опасният отбор, но с пропуски се отличиха Чорбаджйиски, Преслав Йорданов и Цветанов.

В 64-ата минута дойде и най-добрата ситуация за гол за София 2010. Радой Божилов осъществи мощен пробив по дясното крило и подаде към Бангеев, който стреля в лявата греда на "армейската" врата, а в 80-ата минута Борис Галчев вкара втория си гол в мача след отлично изпълнение на пряк свободен удар. Само няколко минути по-късно юношата на ЦСКА Радой Божилов се разписа във вратата на "червените", оформяйки крайния резултат.

След последния съдийски сигнал треньорът на София 2010 Тодор Янчев и бивш капитан на "червените" беше изпратен с аплодисменти и скандирания от "армейските" фенове.

ЦСКА е убедителен лидер в класирането с актив от 69 точки. София 2010 е на 16-та позиция с актив от 16 пункта.

София 2010 - ЦСКА 1:5
0:1 Борис Галчев (26'), 0:2 Преслав Йорданов (27), 0:3 Преслав Йорданов (39'), 0:4 Момчил Цветанов (44'), 0:5 Борис Галчев (80'), 1:5 Радой Божилов (85')

10' - Натиск на ЦСКА. "Червените" с няколко опасни атаки към вратата на съперника.
27' topka.jpg - ГООООЛ! Преслав Йорданов бележи за 2:0, след като финтира защитник и стреля към вратата на София 2010, а топката се отби в тялото на бранител на домакините.
39' topka.jpg - ГООООЛ!! Преслав Йорданов бележи за 3:0 и вкарва гол номер 100 за ЦСКА през този сезон!!!

64' - Бангеев нацели страничната греда на Господинов при отлична контаатака на София 2010.
68' - Радой Божилов пропусна да отбележи попадение за домакините от София 2010, стреляйки встрани от вратата.
80' topka.jpgГООООЛ!! Галчев вкарва за втори път от пряк свободен удар.

​ FC Sofia Emblem.pngСофия 2010: Пейков, Малинов, Миро Иванов, Димитров, Божилов, Милен Иванов, Аспарухов (81-smqna.jpg Добревски), Стоичков, Донев, Бангеев, Стайков (61-smqna.jpg Петров)
Треньор: Тодор Янчев

Резултат с изображение за цскаЦСКА: Анатолий Господинов, Кирил Динчев, Божидар Чорбаджийски, Ангел Грънчов (66 smqna.jpg Дичев), Виктор Райчев, Йордан Йорданов (68 smqna.jpg Витанов), Борис Галчев, Самир Аясс, Станислав Маламов (60 smqna.jpg Николай Цветков), Момчил Цветанов, Преслав Йорданов
Треньор: Христо Янев