ЦСКА разби Берое с 4:0 в мач от 8 кръг на Първа лига. Давид Симао (5-дузпа), Густаво Кулма (9), Диого Виана (50) и Руи Педро (81) отбелязаха головете за "червените". Отборът воден от Едуард Йорданеску се реваншира пред феновете си след срамното отпадане от Локомотив (София) за Купата през седмицата. След победата ЦСКА се изравни на третото място с Лудогорец с по 16 точки, но разградчани са с мач по-малко. Берое записа второ поражение само в рамките на два дни, след като отпадна от Септември (София) за Купата. Бъдещето на треньора Александър Димитров никак не е сигурно, като още след поражението от Септември се заговори за освобождаването му.

Йорданеску направи няколко промени в стартовия състав на ЦСКА. В защита излязоха Станислав Манолев, Чорбаджийски, Александър Дюлгеров и Антон Недялков. Като опорен халф игра Рубен Пинто. Пред него бяха двамата офанзивни полузащитници Давид Симао и Руи Педро, а по крилата действаха Арсенио Нунеш и Диого Виана. Сам на върха на атаката започна Густаво Кулма.

Още в 5-ата минута съдията Станислав Ставров даде спорна дузпа за домакините. Нарушението бе отсъдено след въздушен двубой на Илия Миланов от Берое и Диого Виана. Давид Симао застана зад топката и откри резултата. В 9-ата минута ЦСКА поведе с 2:0 след гол на Густаво Кулма. Нападателят отигра добре положението и вкара ефектно попадение. Той получи топката в наказателното поле, излезе от него, завъртя се и с удар по земя удвои. До края на първото полувреме играта се понакъса и нямаше интересни атаки към двете врати.

На полувремето Александър Димитров извади Атанас Зехиров и пусна в игра Давид Манга. В 50-ата минута обаче ЦСКА направи резултата класически. Манолев събра двама противници на ъгъла на наказателното поле и намери Диого Виана. Той стреля, топката рикошира в тялото на Иво Иванов и влетя във вратата на Благой Макенджиев. Последваха бързи смени на Берое с цел усилване на нападателната мощ, но и това не помогна. В 73-ата минута Густаво Кулма бе близо да отбележи нов гол, но не успя да засече силен удар на Манолев отдясно.

В 81-ата минута Руи Педро покачи резултата на 4:0. Давид Симао изведе Педро в наказателното поле, който прати топката в долния ляв ъгъл на вратата. Преди това съдията Ставров даде добър авантаж при нарушение на Георги Божилов срещу асистиралия за попадението Давид Симао.

Двубоят по минути ТУК

ЦСКА - БЕРОЕ 4:0
1:0 Давид Симао (5-дузпа), 2:0 Густаво Кулма (9), 3:0 Диого Виана (50), 4:0 Руи Педро (81)

Резултат с изображение за цска ЦСКА:  12.Георги Китанов, 3.Антон Недялков, 23.Александър Дюлгеров, 4.Божидар Чорбаджийски, 11.Станислав Манолев, 10.Арсенио Нунеш, 6.Рубен Пинто (63 smqna.jpg 20.Петрус Бумал), 17.Давид Симао , 26.Густаво Кулма jalt.jpg (76 smqna.jpg 25.Уилмар Джордан), 21.Руи Педро , 7.Диого Виана jalt.jpg (70 smqna.jpg 18.Александър Георгиев)
Резерви: 30 Александър Конов, 24.Лазар Марин, 28.Пламен Гълъбов, 20.Петрус Бумал, 15.Кристиан Малинов, 18.Александър Георгиев, 25.Уилмар Джордан
Треньор: Едуард Йорданеску

Резултат с изображение за берое Берое:  22.Благой Макенджиев, 71.Илия Миланов jalt.jpg , 6.Иво Иванов jalt.jpg , 24.Венцислав Василев jalt.jpg, 3.Карлос Охене, 13.Емин Ахмед (60 smqna.jpg 14.Георги Божилов jalt.jpg), 4.Кохей Като, 18.Атанас Зехиров (46  smqna.jpg 77.Давид Манга), 19.Александър Василев, 20.Неманя Милисавлевич, 9.Радослав Кирилов
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 15.Георги Динков, 24.Христофор Хубчев, 14.Георги Божилов, 77.Давид Манга, 27.Маркитос, 17.Педро Маркес
Треньор: Александър Димитров

Стадион: Българска армия
Съдия: Станислав Ставров
Жълти картони: Диого Виана, Густаво Кулма (ЦСКА); Илия Миланов, Иво Иванов, Венцислав Василев, Георги Божилов (Берое)