ЦСКА завърши с класическа победа календарната 2016 година. "Червените" се наложиха с убедителното 3:0 над Дунав в среща от 19-ия кръг на Първа лига. Двубоят на "Българска армия" беше последен от есенния полусезон на шампионата.

И трите попадения за "червените" паднаха през второто полувреме и бяха дело на Рубен Питно (60), Борислав Чорбаджийски (88) и Александър Дюлгеров (90+3).

Още в началните минути на среща играчите на двата тима се впуснаха във вихрени атаки. Антон Недялков стреля от движение, но Мартин Луков улови. Гостите отговориха с хубава атака, при която Васил Шопов беше изведен сам срещу Георги Китанов. Вратарят фаулира устремилия се към него играч на русенци на границата на наказателното поле, за което получи само жълт картон. Юлиян Ненов се нагърби със задачата да изпълни пряк свободния удар, но стреля неточно.

Така се стигна до 17-ата минута, когато Тейнур Марем повали в собственото наказателно поле Преслав Йорданов. Съдията Ангел Ангелов не се поколеба и отсъди дузпа в полза на "червените". Зад топката застана потърпевшият Йорданов, чийто удар обаче беше спасен Мартин Луков. При последвалата добавка и Густаво Кулма не съумя да реализира.

Малко преди края на първата част ЦСКА стигна до попадение чрез Преслав Йорданов, което обаче беше отменено заради засада.

През втората част домакините бяха пълни господари на терена и не оставиха почти никакви шансове на съперника. В 60-ата минута Рубен Питно изведе ЦСКА напред в резултата след добавка. Преслав Йорданов нацели гредата, топката попадна в португалеца, който от близко не сбърка. Малко по-късно българският нападател тресна за втори път напречния стълб с акробатичен удар от въздуха. Малко преди края на мача русенци останаха с 10 човека заради втори жълт картон на Марио Петков. В 88-ата минута Борислав Чорбаджийски удвои с глава, а в добавеното време Дюлгеров оформи крайния резултат.

С този успех ЦСКА събра 35 точки на третото място във временното класиране. Дунав е 6-и с 28 пункта.

ЦСКА - ДУНАВ 3:0
1:0 Рубен Пинто (60), 2:0 Чорбаджийски (88); 3:0 Дюлгеров (90+3)

Състави:

Резултат с изображение за цскаЦСКА: 12. Георги Китанов , 3. Антон Недялков, 4. Божидар Чорбаджийски (к)  , 5. Рафаел Перес, 23. Александър Дюлгеров, 6. Рубен Пинто  (76Ал. Георгиев), 7. Диого Виана (86Педро), 20. Петрус Бумал, 22. Никола Колев , 26. Густаво Кулма, 9. Преслав Йорданов (79Станоев)
Резерви: 30. Александър Конов, 16. Красимир Станоев, 28. Пламен Гълъбов, 21. Руи Педро,2. Стойчо Атанасов, 18. Александър Георгиев, 25. Тонислав Йорданов
Tреньор: Стамен Белчев

Резултат с изображение за дунав русеДунав: 1. Мартин Луков, 4. Петър Патев, 5. Тейнур Марем , 22. Михаил Милчев, 3. Марио Петков , 6. Самир Аясс (56Давронов), 11. Диян Димов (к), 94. Юлиян Ненов, 77. Бранимир Костадинов, 10. Васил Шопов (90Колев), 9. Мирослав Будинов
Резерви: 86. Станислав Антонов, 91. Нуриддин Давронов, 8. Ивайло Раденцов, 18. Антон Огнянов, 7. Николай Колев, 28. Атанас Атанасов, 12. Светослав Читаков
Tреньор: Веселин Великов

рещата по минути:
1 - Начало на мача!
3 - Шут на Антон Недялков, но Мартин Луков улавя.
7 - Koстадинов стреля, но Китанов се намесва.
9 - Китанов извъшва фаул извън наказателното поле. Вратарят препъна откъсващия се Васил Шопов, но получи само жълт картон от съдията.
10 - Удар на Юлиян Ненов от пряк свободен удар, но топката се отбива от външната страна на вратата на ЦСКА.
11 - Хубав удар на Преслав Йорданов от въздуха, но топката излиза в аут.
17 - Дузпа за ЦСКА! Преслав Йорданов е повален от Тейнур Марем.
18 - Преслав Йорданов пропуска от бялата точка. Страхотна проява на вратаря Мартин Луков, който изби. Топката попадна в Густаво Кулма, чийто удар беше крайно неточен.

32 - Кулма стреля, но отново Луков е на мястото си.
43 - Отменен гол за ЦСКА! Борислав Чорбаджийски засече с глава центриране от фаул, но Луков изби. Топката попадна в Преслав Йорданов, който я прати във вратата. нападателят обаче е бил в положение на засада.
45+1 - Kрай на първото полувреме.
------------------------------------------
46 - Начало на втората част!
60 -  ГОООЛ ЗА ЦСКА! Преслав Йорданов стреля, топката среща гредата и попадна в Рубен Пинто, който от близка дистанция не сбърка.
69 - Рубен Пинто от няколко метра вместо да се разпише прати топката в аут.
71 - Акробатичен удар на Преслав Йорданов, но топката среща напречната греда и излиза в аут.
72 - Опасен удар на Виана, който е избит от Луков в корнер.
87 -  Втори жълт картон за Марио Петков.
87 - Страхотна намеса на Мартин Луков, който с една ръка изибва удар на Перес.
88 -
 ГОООЛ ЗА ЦСКА! Чорбаджийски с глава удвоява.
90+3 -
 ГОООЛ ЗА ЦСКА! Дюлгеров оформя крайния резултат!
90+4 - Край на мача!

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна