ЦСКА победи с 4:0 като гост Чепинец (Велинград) в мач от 20 кръг на Югозападната "В" група. Два гола реализира Преслав Йорданов (47, 90+3), а по един добавиха Самир Аясс (39) и Александър Александров (84). Това бе 19-та поредна победа за ЦСКА от началото на сезона, който с пълен актив от 57 точки и голова разлика 79:2 продължава да е начело в групата. Двубоят се игра на стадиона във Велинград отново пред сериозна агитка на ЦСКА. Домакините от Чепинец заслужават добри думи за играта, която демонстрираха. Играчите на треньора Атанас Стоилов не се затвориха в глуха защита и организираха няколко добри атаки.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, но съдиите отмениха два гола на гостите от ЦСКА. Още в 7-ата минута Момчил Цветанов прати топката във вратата, но бе маркирана засада. В 31-ата минута попадение на Цветанов за втори път бе отменено, като този път по-скоро решението бе доста дискусионно. В 39-ата минута Самир Аясс откри резултата, след като получи хубаво подаване в коридор от Борис Галчев. В добавеното време на първото полувреме съдиите спряха атака на Чепинец заради засада на Алек Манолов.

През второто полувреме ЦСКА реализира два гола, като имаше положения за още няколко. В 47-ата минута Преслав Йорданов отбеляза дежурното си попадение след асистенция на Кирил Динчев отдясно. Последваха смени и в двата отбора. Христо Янев извади Николай Цветков и пусна на негово място Александър Александров. След това Грънчов отстъпи мястото си на Виктор Райчев. В 75-ата минута Александров от ЦСКА отправи много хубав удар от фаул, но вратарят на Чепинец Илиян Георгиев се намеси перфектно. В 82-ата минута Борис Галчев разтресе гредата на вратата на Чепинец след удар от фаул. В 84-ата минута Александър Александров покачи на 3:0, след като засече подаване на Момчил Цветанов. В третата минута от добавеното време на двубоя Преслав Йорданов оформи крайното 4:0.

Двубоят по минути с БЛИЦ
7 - ОТМЕНЕН гол на ЦСКА заради засада, на Момчил Цветанов след подаване на Кирил Динчев
13 - ПРОПУСК на ЦСКА, Йордан Йорданов стреля от удобна позиция, но Дейвид Пенчев изби
23 - центриране на Николай Цветков в наказателното поле, Самир Аясс опита воле, но защитник се намеси в последния момент
25 - добро изпълнение на Борис Галчев от пряк свободен удар, аут
31 - ОТМЕНЕН гол на ЦСКА, отново на Момчил Цветанов. Спорно положение, тъй като повторенията показват, че по-скоро засада няма.
37 - добра атака на Чепинец, подаване надясно, удар по диагонал, но покрай вратата
39 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Самир Аясс. Хубаво подаване на Галчев в коридор, Аясс изскочи зад защитата и прати топката във вратата
45 -
1 минута добавено време на първото полувреме
45+ СПРЯНА атака на Чепинец Велинград заради засада на Алек Манолов
45+1 - край на първото полувреме
---------------------------------------------------------
47 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Преслав Йорданов. Асистенция на Кирил Динчев отдясно, а Преслав Йорданов на празна врата добави топката
59 -
центриране или удар на Алекс Манолов от фаул, над вратата
75 - ПРЕКРАСЕН удар на Александър Александров от фаул, добра намеса на вратаря
84 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Александър Александров. Пробив отляво на Момчил Цветанов, който намери Александров и той на празна врата бутна топката зад голлинията
90+3 -
90+3 - край на мача

ЧЕПИНЕЦ - ЦСКА 0:4

0:1 Самир Аясс (39), 0:2 Преслав Йорданов (47), 0:3 Александър Александров (84), 0:4 Преслав Йорданов (90+3)

______________.jpgЧепинец (Велинград): 1.Илиян Георгиев, 21.Илия Иванов, 5.Мартин Костов jalt.jpg, 15.Дейвид Пенчев, 2.Силвестър Атанасов, 6.Николай Байряков (к), 10.Алек Манолов, 8.Деян Костадинов (77 smqna.jpg 4.Петър Петров), 14.Божидар Петелов jalt.jpg (74 smqna.jpg 20.Славиян Костадинов), 9.Христо Сталев (63 smqna.jpg 16.Маргарит Георгиев), 18.Аспарух Василев
Резерви: 12.Илиян Брадваров, 11.Илиян Генов, 19.Николай Иваников, 4.Петър Петров, 16.Маргарит Георгиев, 3.Иван Камов, 20.Славиян Костадинов
Треньор: Атанас Стоилов

ЦСКА: 1.Анатоли Господинов, 3.Кирил Динчев, 4.Божидар Чорбаджийски, 25.Ангел Грънчов (70 smqna.jpg 21.Виктор Райчев jalt.jpg), 17.Милен Кикарин jalt.jpg, 8.Борис Галчев (к) jalt.jpg, 13.Йордан Йорданов (78 smqna.jpg 16.Петър Витанов), 14.Самир Аясс topka.jpg, 7.Момчил Цветанов, 22.Николай Цветков (65 smqna.jpg 10.Александър Александров topka.jpg), 9.Преслав Йорданов topka.jpg
Резерви: 12.Стоян Колев, 10Александър Александров, 11.Павел Головодов, 16.Петър Витанов, 21.Виктор Райчев, Васил Попов, 24.Костадин Хазуров
Треньор: Христо Янев

Съдия: Йото Гарабедов
Жълти картони: Мартин Костов, Божидар Петелов (Чепинец); Милен Кикарин, Борис Галчев, Виктор Райчев (ЦСКА)