ЦСКА записа 18-та поредна победа в Югозападната "В" група. "Червените" разбиха Септември (София) с 8:1 на стадион "Българска армия". За първи път от началото на сезона на трибуните се появи Гриша Ганчев, който до момента не бе гледал мач на ЦСКА. Успехът на възпитаниците на Христо Янев едва ли е новина, но такава се появи в добавеното време на първото полувреме. Тогава защитникът на Септември Николай Николов вкара дузпа. Това бе първото попадение, което ЦСКА инкасира във "В" група от началото на сезона. До този момент единствено Александър Бранеков си бе отбелязал един автогол и във всички други мачове "червените" опазваха вратата си суха.

С хеттрик се отличи Костадин Хазуров, Самир Аясс и Николай Цветков добавиха по две попадения, а едно отбеляза Момчил Цветанов. За Септември бе точен Николов от дузпа.

ЦСКА можеше да победи и с двуцифрен резултат, ако не бяха пропуските и лежерното поведение след бързите три гола през първото полувреме. Септември заслужава само добри думи за старанието, раздаването и опитите да атакуват. Почти всички момчета на треньора Христо Арангелов са родени 1998/1999 година, а единствените по-опитни бяха Николай Николов и Александър Манолов.

Още в 20-ата секунда Момчил Цветанов откри резултата след удар от воле за 1:0. В 8-ата минута Хазуров покачи на 2:0, след като прехвърли вратаря и с глава довкара топката. Преди това, в 6-ата минута Христо Янев извърши принудителна смяна, след като Маламов получи контузия, а на негово място се появи Александър Александров. В 17-ата минута Самир Аясс направи резултата 3:0 след удар с глава. Последва спокойствие и отпускане в "червените" редици. В добавеното време на първото полувреме съдията Станимир Тренчев даде дузпа за Септември за задържане на Йордан Йорданов. Опитният защитник Николай Николов вкара за 1:3.

През второто полувреме ЦСКА наниза още пет гола. В 50-ата минута 4:1 направи Костадин Хазуров, а в 54-ата Самир Аясс покачи на 5:1, след като засече центриране отляво на Александър Александров. Последваха смени за Христо Янев, който пусна в игра Петър Витанов и Николай Цветков. Именно Демона отбеляза следващите две попадения. В 70-ата минута халфът се разписа от дузпа за 6:1, а 7:1 направи в 87-ата минута. Преди това Костадин Хазуров пропусна, а Момчил Цветанов уцели гредата. Крайното 8:1 оформи Хазуров в последната 90-та минута.

Двубоят по минути
6 - smqna.jpg смяна в ЦСКА, на мястото на Станислав Маламов, който получи контузия, влиза Александър Александров
8 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Костадин Хазуров. Нападателят изскочи зад защитата, прехвърли вратаря, а след това довкара топката с глава
17 -
topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Самир Аясс. Центриране отляво, Самир Аясс пробяга няколко метра абсолютно сам в наказателното поле и с глава реализира
21 -
Добър далечен удар към вратата на ЦСКА - аут
42 - ОПАСЕН удар на Борис Галчев, вратарят изби топката, а Момчил Цветанов не успя да я засече
43 - Задна ножица на Момчил Цветанов, не успя да уцели вратата
45+1 - ДУЗПА за Септември (София). При центриране в наказателното поле Йордан Йорданов задържа с ръце играч на Септември при борбата за по-добра позиция и реферът даде дузпа
45+1 -
45+1 - край на полувремето
------------------------------------------------------
46 -
50 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Костадин Хазуров. Александър Александров подаде към Хазуров, който се измъкна много добре от защитник, влезе няколко метра в наказателното поле и с диагонален удар прати топката във вратата.
54 -
topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Самир Аясс. Центриране отляво на Александър Александров, Аясс засече с акробатичен ножичен удар
57 -
69 - ДУЗПА за ЦСКА, за нарушение на вратаря срещу откъсващия се Момчил Цветанов
81 - ПРОПУСК на Костадин Хазуров, който сам срещу вратаря би в него
86 - ГРЕДА за ЦСКА след удар на Момчил Цветанов. Центриране отляво, Цветанов засече от воле и прати топката в левия страничен стълб
87 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Николай Цветков. Демона получи пас между защитата, измъкна се, преодоля вратаря и прати топката във вратата
90 -
90+3 - край на мача

ЦСКА - Септември (София) 8:1
1:0 Момчил Цветанов (1), 2:0 Костадин Хазуров (8), 3:0 Самир Аясс (17), 3:1 Николай Николов (45+1-дузпа), 4:1 Костадин Хазуров (50), 5:1 Самир Аясс (54), 6:1 Николай Цветков (70-дузпа), 7:1 Николай Цветков (87), 8:1 Костадин Хазуров (90)

ЦСКА: 1.Анатоли Господинов, 3.Кирил Динчев, 4.Божидар Чорбаджийски, 25.Ангел Грънчов jalt.jpg, 17.Милен Кикарин, 13.Йордан Йорданов jalt.jpg (66 smqna.jpg 22.Николай Цветков topka.jpg topka.jpg), 8.Борис Галчев, 14.Самир Аясс topka.jpg topka.jpg (57 smqna.jpg 16.Петър Витанов), 20.Станислав Маламов, (6 smqna.jpg Александър Александров), 7.Момчил Цветанов topka.jpg, 24.Костадин Хазуров topka.jpg topka.jpg topka.jpg jalt.jpg
Резерви: 12.Стоян Колев, 5.Николай Дичев, 9.Преслав Йорданов, 10.Александър Александров, 11.Павел Головодов, 16.Петър Витанов, 22.Николай Цветков
Треньор: Христо Янев

Септември: 12.Николай Георгиев jalt.jpg, 2.Лъчезар Котев jalt.jpg, 3.Стефан Митев, 4.Данаил Иванов, 5.Николай Николов topka.jpg, 11.Александър Манолов (71 smqna.jpg 8.Валентин Сливов), 14.Меледже Омнебес jalt.jpg, 17.Борис Панталеев, 18.Мариян Димитров, 19.Жегеде Самсон (58 smqna.jpg 7.Милош Стоянов), 20.Георги Недялков
Резерви: 1.Илиян Узунов, 6.Алексан Асенов, 7.Милош Стоянов, 8.Валентин Сливов, 10.Захари Янков, 15.Георги Петров
Треньор: Христо Арангелов

Стадион: Българска армия
Съдии: Станимир Тренчев, Кирил Иванов, Дарин Иванов
Четвърти съдия: Атанас Дреновички
Жълти картони: Костадин Хазуров, Ангел Грънчов, Йордан Йорданов (ЦСКА); Маледже, Лъчезар Котев, Николай Георгиев (Септември София)