Отборът от трета дивизия Литекс (Ловеч) сензационно победи Славия с 2:0 и изхвърли съперника на 1/16-финалите в турнира за Купата на България. Головете за домакините вкараха Денил Селимински (59) с глава и Искрен Писаров (83) с удар от границата на наказателното поле.

Първата част на Градския стадион в Ловеч бе равностойна, а първият сериозен шанс за гол бе пред гостите, но вратарят Диян Вълов спаси удар на Иван Минчев, засякъл топката след центриране на Сердер Сердеров.

В 40-ата минута Вълков изби и удар на Валери Домовчийски. При добавката Балджийски насочи токата към вратата на домакините, но Емил Грозев изби топката от голлинията. При ответната атака пропуск за "оранжевите" направи Кристиян Петков сам срещу вратаря на Славия Антонис Стергиакис.

През второто полувреме първо домакините пропуснаха чрез Писаров, който беше изведен сам срещу вратаря Стергиакис, а минута по-късно Тюкалов отправи удар с глава, но защитник на Литекс изби от голллинията.

В 59-ата минута Литекс поведе след прострелно центриране отляво и удар на резервата Денил Селимински с глава за 1:0. "Белите" се хвърлиха да изравняват, но домакините се справяха успешно в отбрана.

В 83-ата минута при контраатака Руслан Иванов асистира на Искрен Писаров, който от границата на наказателното поле вкара за крайното 2:0. Така Литекс отстрани Славия и очаква следващия си съперник на 1/8-финалната фаза.

Литекс (Ловеч) - Славия 2:0
1:0 Селимински (59), 2:0 Искрен Писаров (83)

Състави:
Литекс: Диян Вълков, Виктор Мицаков, Емил Грозев, Иван Иванов, Дилян Димитров, Руслан Иванов (86-Ангел Здравчев), Тодор Тодоров (75-Йоан Петков), Искрен Писаров, Константин Генков, Кристиян Петков (46-Денил Селимински), Иван Филипов

Славия: Антонис Стергиакис, Андреа Христов, Нико Джурджу, Янис Карабельов, Стефан Велков, Абуд Омар, Иван Минчев (77-Мартин Станкев), Сердер Сердеров, Борислав Балджийски, Георги Йомов (62-Божидар Васев), Валери Домовчийски (46-Евгений Тюкалов)

Жълти картони: Кристиян Петков, Искрен Писаров Диян Вълков (Литекс), Иван Минчев, Стефан Велков (Славия)