Сътресенията в Левски оказаха влияние и върху футболистите на тима, които записаха втори пореден слаб резултат и не успяха да победят у дома Локомотив (Горна Оряховица). Срещата на "Герена" завърши при резултат 1:1. За домакините, които бяха подкрепяни от малко над 3000 зрители, се разписа Адениджи, а за "железничарите" точен бе Рихави Кифуети.

Треньорът на Левски Елин Топузаков смени схемата на игра и заложи на четирима бранители, но това не даде нужния ефект поне през първата част. "Сините" владееха топката, но почти не стигаха до положения. Най-чистата възможност бе пред Сукуна, който получи добър пас в наказателното поле, но стреля слабо.

На почивката Топузаков направи две смени - вкара в игра Адениджи и Краев, а извади Нар и Сукуна.

Нигериецът реализира още с първото си докосване. В 47-ата минута Аниете центрира към наказателното поле, където Адениджи с гърди успя да прати топката в мрежата за 1:0.

Радостта на Левски трая точно 10 минути. В 58-ата Амброуз стреля от вратарското поле към празната врата, но Давид Яблонски с крак изби. Докато левскарите го прегръщаха за геройството му, изпуснаха Любомир Генчев, който центрира към Кифуети, а той с глава вкара за 1:1.

Аниете пропусна няколко възможности за "сините", които имаха и донякъде основателни претенции за две дузпи, но съдията Стефан Апостолов не ги зачете. Играчите на Иван Колев можеха да стигнат и до повеждане в резултата в 81-ата минута, когато Муса навлезе добре, успя да се измъкне от Йоргачевич, пусна топката към вратата, където я посрещна Джоман. Ударът му обаче бе избит и топката кацна върху вратата.

Левски имаше няколко възможности да спечели мача, но отбраната и вратарят на гостите се справиха добре.

Левски е вече само на три точки пред ЦСКА. "Сините" са с 44, докато "червените" са с 41. Тимът от "Георги Аспарухов" окончателно приключи борбата за титлата, тъй като изостава с 9 точки от Лудого4рец, който има и мач по-малко.

Футболистите на Левски бяха изпратени с освирквания от своите фенове.

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка

Tелевизионната програма на Първа лига

Всичко за Първа лига

Левски - Локомотив (ГО) 1:1
1:0 Бабатунде Адениджи (47), 1:1 Рахави Кифуети (58)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
2- Аниете нахлува в наказателното поле и стреля, но топката рикошира в бранител и излиза в корнер
16- Нар получи в наказателното и подаде към Сукуна, който стреля от чиста позиция, но слабо и в ръцете на вратаря
22- Владислав Узунов се измъкна отдясно в наказателното поле и стреля, но Йоргачевич изби
42- Огнянов стреля от пряк свободен удар, изпълнението му бе крайно неточно - прати топката високо над вратата.
45- Край на първото полувреме
_____________________________
46- Начало на второто полувреме
47- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Аниете центрира към наказателното поле, където Адениджи с гърди успя да прати топката в мрежата с първото си докосване!
52- Аниете стреля опасно, но топката профучава покрай вратата
58- ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ (ГО)! Амброуз стреля от вратарското поле към празната врата, но Давид Яблонски с крак изби. Докато левскарите го прегръщаха за геройството му, изпуснаха Любомир Генчев, който центрира към Кифуети, а той с глава вкара за 1:1!
79- Левски има претенция за дузпа, след като Фидадин влезе остро срещу Краев, но реферът не посочи бялата точка
81- Уникален пропуск на Джоман! Муса навлезе добре, успя да се измъкне от Йоргачевич, пусна топката към вратата, където я посрещна Джоман. Ударът му обаче бе избит и топката кацна върху вратата
85- Яблонски вкара топката в мрежата след центиране от корнер, но съдията отсъди игра с ръка на "синия" бранител и не зачете попадението.
88- Хубав удар на Огнянов, но Банков успя да избие
90+4- Край на мача!

Резултат с изображение за пфк левскиЛевски: 29.Боян Йоргачевич, 14.Веселин Минев, 28.Давид Яблонски, 5.Александър Др. Александров, 25.Александър Ем. Александров, 7.Франсис Нар (46-12.Божидар Краев (83-99.Станислав Иванов)), 15.Роман Прохазка, 8.Джереми Де Ноойер, 18.Антон Огнянов, 20.Антонио Аниете, 26.Амаду Сукуна (46-17.Бабатунде Адениджи)
Резерви: 24.Николай Кръстев, 6.Ивайло Найденов, 2.Сърджан Лукин, 23.Симон Сандберг, 12.Божидар Краев, 17.Бабатунде Адениджи, 99.Станислав Иванов
Треньор: Елин Топузаков

Резултат с изображение за локомотив горна оряховицаЛокомотив: 91.Николай Банков, 5.Мартин Кавдански, 15.Жан Амброуз, 6.Атанас Фиданин, 27.Игор Джоман, 23.Владислав Узунов(75-9.Софиан Муса), 14.Рихави Кифуети(90-38.Аринисте Фунду), 77.Любомир Генчев (69-75.Меди Фенуш), 23.Юлис Ндонг, 4.Николай Христов, 8.Милен Желев
Резерви: 1.Стефано Кунчев, 38.Аринисте Фунду, 37.Венцислав Керчев,33.Стефан Цонков, 38.Дуде Н`Донгала, 28.Мохамед бен Отман, 75.Меди Фенуш, 9.Софиан Муса
Треньор: Иван Колев