Славия разгроми Нефтохимик с 5:2 в реванш от плейаута в Първа лига. Първата среща в Бургас завърши 1:0 за "белите".

Столичани започнаха много агресивно и още в 5-ата минута вече водеха с 2:0. Във втората минута след груба грешка в отбраната на гостите Божидар Васев излезе сам срещу вратаря Янко Георгиев. Крилото изведе Сердер Сердеров, който реализира на празна врата - 1:0!

Само 3 по-късно Хашев от гостите си заби автогол за 2:0! Гостите загубиха топката в собствената си половина и Сердеров с глава изведе Васев. Ранди Онуоха опита да блокира крилото, изритвайки топката  в тялото на Хашев, след рикошет тя се оплете в мрежата.
В 16-ата минута Ивайло Димитров се разписа с глава за 3:0! Божидар Васев се отчете с втора асистенция, като този път центрира отдясно по атаката.

След почивката бургазлии успяха да върнат едно попадение. Това се случи в 57-ата минута, когато Георги Хашев намали резултата и се реваншира за автогола си от първото полувреме. Иван Вълчанов центрира от фаул отляво, бранителите на Славия оставиха колегата си от Бургас непокрит и той оплете топката в мрежата за 3:1!

В 64-ата обаче Димитров покачи на 4:1 с късметлийски гол. Сердеров овладя пас от Стефан Велев. Руснакът напредна и центрира към Косъма. Нападателят отклони топката с коляно и тя спря зад изненадания вратар Георгиев.

В 72-ата Стефан Велев също се разписа. Омар Абуд проби отляво и центрира към точката на дузпата, Димитров прескочи топката, а халфът прониза Георгиев за 5:1.
Малко преди последния съдийски сигнал резервата Мариян Огнянов направи поражението на "нафтата" по-почетно.

СЛАВИЯ - НЕФТОХИМИК 5:2
1:0 Сердер Сердеров (2), 2:0 Георги Хашев (5-автогол), 3:0 Ивайло Димитров (16), 3:1 Георги Хашев (57), 4:1 Ивайло Димитров (64), 5:1 Стефан Велев (72), 5:2 Мариян Огнянов (87)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
2 - ГООЛ за СЛАВИЯ! След груба грешка в отбраната на гостите Божидар Васев излезе сам срещу вратаря Янко Георгиев. Крилото изведе Сердер Сердеров, който реализира на празна врата - 1:0!
5 -
ГООЛ за СЛАВИЯ! Хашев от гостите си забива автогол за 2:0! Гостите загубиха топката в собствената си половина и Сердеров с глава изведе Васев. Ранди Онуоха опита да блокира крилото, изритвайки топката  в тялото на Хашев, след рикошет тя се оплете в мрежата.
16 - ГООООЛ за СЛАВИЯ! Ивайло Димитров се разписва с глава за 3:0! Божидар Васев се отчете с втора асистенция, като този път центрира отдясно по атаката.
45+2 - Край на първото полувреме.
 -------------------------------

46 - Начало на второто полувреме.
57 - ГОООЛ за НЕФТОХИМИК! Георги Хашев намали резултата и се реваншира за автогола си от първото полувреме. Иван Вълчанов центрира от фаул отляво, бранителите на Славия оставиха колегата си от Бургас непокрит и той оплете топката в мрежата за 3:1!
64 -
 ГОООЛ за СЛАВИЯ! Ивайло Димитров покачи с късметлийски гол. Сердеров овладя пас от Стефан Велев. Руснакът напредна и центрира към Косъма. Нападателят отклони топката с коляно и тя спря зад изненадания вратар Георгиев за 4:1.
72 - ГОООЛ за Славия!
87 - ГООЛ за Нефтохимик! Резервата Огнянов направи загубата на гостите по-почетна.
90+2 - Край на мача.

Славия: 1.Георги Петков (68 - 13.Марио Кирев), 66.Абуд Омар , 21.Георги Пашов, 4. Андреа Христов, 15.Петко Христов, 17.Стефан Велев, 73.Иван Минчев (66 - 35.Георги Йомов), 27.Емил Мартинов, 8.Божидар Васев, 9.Сердер Сердеров , 14.Ивайло Димитров (82 - 19.Калоян Кръстев)
Резерви: 13. Марио Кирев, 18.Данил Майков, 10.Янис Карабельов, 6.Александър Бранеков, 19.Калоян Кръстев, 35.Георги Йомов, 7.Наско Милев
Треньор: Златомир Загорчич

Нефтохимик: . Янко Георгиев, 17.Ранди Онуоха, 2. Костадин Велков, 3.Георги Хашев  (74 - Никола Авджиев), 19.Михаел Орачев, 25.Ангел Грънчов, 13. Йордан Йорданов, 8. Николай Дюлгеров (46 - Любомир Божинов), 7. Иван Вълчанов, 10. Галин Иванов, 15.Живко Петков , 24. Костадин Хазуров (46- 21. Мариян Огнянов )
Резерви: 33. Ивайло Василев, 21. Мариян Огнянов, 5.Симеон Русев, 22. Руси Грозев
Tреньор: Христо Янев