Монтана и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха наравно 1:1 в първи плейаутен мач от Първа лига. Предстои реванш, а загубилият битката изпада директно във Втора лига. Победителят ще играе играе бараж с втория в класирането във Втора лига.

Двата отбора си размениха по един гол в рамките на 8 минути. В 17-ата минута Николай Банков направи груба грешка при балонна топка и не успя да я улови, а Петър Атанасов я вкара на опразнената врата.

В 25-ата минута Локомотив изравни, след като Кифуети получи топката пред голлинията и я засече във вратата.

Второто полувреме се запомни единствено с червения картон на Костадин Дяков. Футболистът на Монтана имаше един жълт, но си изпусна нервите и удари при спряна игра Милен Желев, за което се запъти рано към съблекалните.

До края на мача Локо не успя да вкара втори гол, а играчите на Монтана умело убиваха времето с лежане по терена и множество нарушения.
В крайна сметка всичко ще се реши на 29 май от 17:30 часа в Горна Оряховица.

Пълно разяснение на новата схема на Първа лига
Tелевизионната програма на Първа лига
Всичко за Първа лига

Монтана - Локо (ГО) 1:1
1:0 Петър Атанасов (17), 1:1 Рихави Кифуети (25)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
17- ГОЛ ЗА МОНТАНА! Николай Банков направи груба грешка при балонна топка и не успя да я улови, а Петър Атанасов я вкара на опразнената врата
25  ГОООЛ! Локомотив (Горна Оряховица) изравнява - 1:1! Кифуети получи топката пред голлинията и я засече в опразнената врата.
40- Мощен удар на Владислав Узунов, който е избит с мъка от Счекич
45- Край на първото полувреме
____________________
46- Начало на второто полувреме
51- Червен картон! Костадин Дяков получава втори жълт картон за удар при спряла игра и оставя тима си с човек по-малко на терена
55- Кифуети засече топката на метър от вратата, но я прати от външната страна на мрежата
90- Край на мача!

Резултат с изображениеМонтана: 33.Неманя Счекич, 3.Иван Михов, 24.Сантяго Вилафане, 17.Блажо Игуманович, 5.Бирахим Сар (84-19.Юлиян Чапаев), 4.Антони Иванов, 25.Костадин Дяков, 21.Даниел Гаджев, 11.Андреас Васев (81-8.Борислав Дамянов), 7.Даниел Генов (90-15.Александър Веселинов), 10.Петър Атанасов
Резерви: 12.Корин Миид, 19.Юлиян Чапаев, 26.Дорде Ивеля, 77.Небойша Иванчевич, 8.Борислав Дамянов, 15.Александър Веселинов, 29.Диарасоуба Бамба
Треньор: Атанас Атанасов

Резултат с изображение за локомотив горна оряховицаЛокомотив: 91.Николай Банков, 8.Милен Желев, 33.Стефан Цонков, 4.Николай Христов, 6.Атанас Фиданин, 24.Юлис Обаме-Ндонг, 22.Маинду Мадианга, 23.Владислав Узунов (78-11.Красен Трифонов), 28.Мохамед Бен Отман, 38.Аристоте Фунду, 14.Рихави Кифуети
Резерви: 1.Стефано Кунчев, 3.7Венцислав Керчев, 5.Мартин Кавдански, 27.Игор Джоман, 10.Бедри Рюстемов, 11.Красен Трифонов, 77.Любомир Генчев
Треньор: Александър Димитров