Левски започна по кошмарен начин 2017 година. "Сините" допуснаха загуба с 0:1 като гост на Пирин в среща от 20-ия кръг на Първа лига. Тимът на Елин Топузаков изнесе изключително слаб мач и можеше да инкасира значително по-голяма загуба. Пропуски на Даниел Младенов през първата част обаче лишиха благоевградчани от по-значим успех.

Иначе Аймен Суда донесе победата на "орлетата" в дебюта на Милен Радуканов начело на тима. Тунизиецът се разписа в средата на второто полувреме и донесе ценните три точки за своя отбор.

През първата част на терена имаше един отбор - този на Пирин. "Орлетата" владееха значително повече топката и не спираха да атакуват вратата на "сините".

Даниел Младенов на три пъти имаше шанс да се разпише във вратата на Боян Йоргачевич, но след два от ударите му топката излезе в аут, а веднъж и сръбския страж показа класа и се намеси.

От своя страна тимът на Левски не показа абсолютно нищо в предни позиции и не застраши по никакъв начин вратата на Макенджиев.

След почивката "сините" опитаха да променят представянето си и започнаха да играят по-агресивно. В 60-ата минута Бабатунде Адениджи се отчете с фрапантен пропуск. Нигерийският нападател остана очи в очи със стража на благоевградчани след груба грешка в отбраната на Пирин, но стреля нескопосано и прати топката в аут.

Само четири минути по-късно домакините излязоха напред в резултата. Влезлият като резерва Станислав Костов нахлу в полето на  Левски и центрира прострелно. Айем Суда беше най-съобразителен и прати топката в мрежата на Йоргачевич.

До края на срещата играта се водеше предимно в центъра на терена. Гостите направиха плахи опити да стигнат поне до изравнителен гол, но така и не съумяха да застрашат сериозно вратата на Макенджиев. В крайна сметка попадения не паднаха и Пирин се поздрави с трите точки.

Във временното класиране Левски е втори с 43 точки, като изостава на 7 от лидера Лудогорец. "Орлите" обаче са с мач по-малко. Пирин пък събра 22 пункта и вече е 10-и.

ПИРИН - ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Суда (64)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
7 - Тони Тасев от домакините падна в наказателното поле на Левски след сблъсък с Яблонски, но съдията Станислав Тодоров остана безмълвен.
21 - ПРОПУСК! Пирин беше близо до откриване на резултата. Сандберг и Яблонски сбъркаха в собственото наказателно поле, топката попадна в Даниел Младенов, чийто удар обаче беше неточен и топката излезе в аут.
27 - ПРОПУСК! Даниел Младенов засече с глава центриране от фаул, но топката минава над вратата на Йоргачевич.
29 - ПРОПУСК! Отново Даниел Младенов беше близо до гола. Бързоногият футболист засече от въздуха с десния крак центриране от дясно, но Йоргачевич се намесва.
45+2 - Край на първата част!
---------------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
60 - ПРОПУСК! Грешка в отбраната на Пирин. Адениджи остана сам срещу Макенджиев, но стреля нескопосанмо и прати топката в аут.
64 -  ГОООЛ ЗА ПИРИН! Суда се разписва, след като засече центриране по земя на Станислав Костов.
90+4 - Край на мача!

Резултат с изображение за пфк пиринПирин: 22. Благой Макенджиев, 21. Александър Башлиев, 3. Румен Сандев, 14. Стилиян Николов, 4. Кристиян Кощърна, 24. Антон Костадинов , 6. Орлин Старокин, 18. Юлиян Попев (к), 11. Даниел Младенов (61Костов), 7. Тони Тасев (90+2Грозданов), 10. Аймен Суда   (82Цветков)
Резерви: 76. Красимир Костов, 15. Димитър Благов, 20. Кирил Грозданов, 27. Костадин Ничев, 30. Тодор Траянов, 19. Станислав Костов, 8. Иван Цветков
Треньор: Милен Радуканов

Резултат с изображение за пфк левскиЛевски: 29. Боян Йоргачевич, 14. Веселин Минев (к), 25. Сашо Александров (67Огнянов), 23. Симон Сандберг , 28. Давид Яблонски, 15. Роман Прохазка, 27. Мехди Бурабия , 70. Георги Костадинов  (76Краев), 20. Антонио Аниете(62Сукуна), 7. Франсис Нар, 17. Бабатунде Адениджи
Резерви: 89. Николай Кръстев, 3. Димитър Пиргов, 6. Ивайло Найденов, 12. Божидар Краев, 18. Антон Огнянов, 26. Амаду Сукуна, 99. Станислав Иванов
Треньор: Елин Топузаков

Съдия: Станислав Тодоров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка