Нефтохимик направи домакинско 1:1 с шампиона Лудогорец в оспорван мач от 22 кръг, който предложи емоционален финал на стадион „Лазур“ в Бургас. И двете попадения в двубоя паднаха в последните 13 минути. Така и двата тима продължават без загуба от началото на пролетния дял на Първа лига, като разградчани за първи път не успяха да спечелят и записаха първо равенство в шампионата от 14 декември, когато направиха 1:1 като домакин на Черно море. Впечатление в състава на разградчани направи отсъствието на звездата на отбора Джонатан Кафу.

Нефтохимик показа много разумна игра и имаше на вратата си един стабилен Янко Георгиев, който имаше много решителни намеси. Първото полувреме беше по-равностойно и двата тима имаха положения за гол. През втората част Лудогорец имаше повече възможности за гол, но срещаше непредолимия Георгиев, който пазеше като лъв на вратата на „шейховете“.

Тимът на Георги Дерменджиев все пак успя да преодолее вратаря на домакините в 77-ата минута. Марселиньо се разписа с хубав удар от дъгата на наказателното поле и прати топката в горния десен ъгъл на вратата на домакините. Минута преди края на мача Нефтохимик стигна до изравнително попадение. Илия Миланов се разписа с глава след центриране на Иван Вълчанов от корнер.

Така Лудогорец не успя да се възползва от грешките на Левски и ЦСКА в този кръг и разликата в между шампионите и „сините“ остава 12 точки. Нефтохимик се изкачи на 12-о място в класирането с 20 точки, една повече от Локомотив (Горна Оряховица).

НЕФТОХИМИК – ЛУДОГОРЕЦ 1:1
0:1 Марселиньо (77), 1:1 Илия Миланов (89)

Резултат с изображение за нефтохимикНЕФТОХИМИК: 1.Янко Георгиев, 26.Виктор Хомей , 3.Георги Хашев , 25.Ангел Грънчов, 17.Ранди Онуоха , 8.Николай Дюлгеров, 6.Георги Вълчев, 13.Йордан Йорданов (86-15.Живко Петков ), 10.Галин Иванов (77-71.Илия Миланов), 11.Владислав Романов, 7.Иван Вълчанов
Резерви: 33.Ивайло Василев, 71.Илия Миланов, 2.Костадин Велков, 32.Любомир Божинов, 15.Живко Петков, 24.Костадин Хазуров
Треньор: Христо Янев

Резултат с изображение за фк лудогорецЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 25.Йордан Минев, 8.Лукас Саша , 27.Козмин Моци, 5.Хосе Луис Паломино, 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо , 10.Густаво Кампаняро (66-11.Жуниор Кишада), 93.Върджил Мисиджан  (73-37.Жоао Пауло), 88.Вандерсон, 28.Клаудиу Кешерю (82-Абел Анисе)
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 19.Александър Василев, 92.Джоди Лукоки, 37.Жоао Пауло, 11.Жуниор Кишада, 12.Абел Анисе, 98.Светослав Ковачев
Треньор: Георги Дерменджиев

Бургас, стадион „Лазур“
Съдия: Николай Колев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ
1 - Начало на мача
15 - Янко Георгиев улови опасен изстрел към вратата си
16 -  Прекрасна намеса на Владислав Стоянов, който изби удара на откъсналия се срещу него Галин Иванов
26 - Марселино проби в наказателното поле на домакините, но стреля над вратата
28 -  Мисиджан проби опасно отдясно и центрира пред вратарското поле, но Вандерсон се размина с топката
38 -  Грънчов с глава стреля към вратата на Лудогорец, но топката мина встрани от рамката
42 -  Изключителна намеса на Янко Георгиев, който изби удара от воле на Густаво Кампаняро от наказателното поле