Дунав победи Черно море с 1:0 в среща от 28-ия кръг на Първа лига. Мирослав Будинов се превърна в герой за русенци с гол в края на първата част, след като остана сам срещу вратаря на съперника и не сбърка.

След 70-ата минута Дунав заигра с човек по-малко заради червен картон на Тейнур Марем, но успя да задържи резултата.

Победата е втора поредна за русенци след 1:0 над Лудогорец, докато за Черно море поражението е второ (1:3 от ЦСКА в предишната среща).

Успехът позволи на Дунав да изпревари Черно море с точка и да заеме четвъртата позиция в таблицата.

Двубоят по минути:
1' Начало на мача.
43'  ГООООООЛ за Дунав!!! Мирослав Будинов извежда домакините напред, след като излез сам срещу вратаря на съперника.
90' Край на мача!

Dunav RuseДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 66. Искандар Джалилов, 22. Михаил Милчев, 5. Тейнур Марем , 23. Христофор Хубчев ( 3. Марио Петков), 4. Петър Патев, 11. Диян Димов, 94. Юлиян Ненов, 7. Бирсент Карагарен ( 99. Ндуйе Мойеци) , 6. Самир Аясс ( 77. Бранимир Костадинов), 9. Мирослав Будинов
Резерви: 30. Веселин Добрев, 8. Ивайло Раденцов, 10. Васил Шопов, 21. Олексей Ларин

Cherno More ЧЕРНО МОРЕ: 33 Емил Михайлов, 4. Михаил Венков, 5. Стефан Станчев , 6 Александър Цветков, 13 Иван Коконов, 21 Георги Илиев, 22 Пламен Николов, 29 Марек Кузма, 73 Ондрей Сукуп, 77 Хосе Лопес (70. Борислав Балджийски), 84 Тодор Паланков
Резерви: 30 Войтех Щром, 98 Валентин Йосков, 3 Даниел Георгиев, 10 Илиан Илиев, 97 Николай Минков, 17 Мaртин Костадинов

Стадион: "Лудогорец Арена"
Съдия: Георги Кабаков