Славия отстъпи с 1:2 пред полския Заглебие (Любин) в четвъртата си контрола от подготовка за втория дял от "А" група. Загубата е втора за "белите", след като те отстъпиха с 0:1 пред Подбедскидзие. В другите си двама мача Славия победи Витоша (Бистрица) със 7:1 и направи 0:0 с Тренчин.

Поляците откриха резултата в 21-ата минута чрез Пападопулос от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Панов.  В края на първата част "белите" стигнаха до изравняване. При едно центриране младият Георги Йомов бе най-съобразителен и от няколко метра изравни.

Заглебие стигна до победата в 57-ата минута, когато след центриране от корнер Аркадиуш Вожняк с глава отново прати топката в мрежата на Марио Кирев.

Треньорът на Славия Александър Тарханов гласува доверие от първата минута на двама от дошлите на проби - Омар Абуди и Сердар Сердаров. Кенийският ляв защитник не впечатли с представянето си и остана на терена едва до 30-ата минута. Руският талант пък се понрави с играта си и вероятно ще остане в отбора.