Пирин (Благоевград) постигна първа победа по време на лагера си в турския курорт Алания. „Орлетата“ се наложиха с 3:2 над грузинския Мерани в третата си проверка по време на подготовката. Пирин поведе в резултата в 40-та минута, когато след центриране от корнер Дюлгеров засече топката и я изпрати във вратата на Мерани. В 60-ата минута Тони Тасев остана сам срещу вратаря на противника, ударът му бе отразен, след което при добавката Даниел Младенов не сбърка и направи резултата 2:0. Тони Костадинов покачи на 3:0 в 68-ата минута след страхотна асистенция на Даниел Младенов. Грузинците върнаха два гола в последните минути. Гигия в 84-та минута отбеляза за 1:3, а Гугулидзе оформи крайния резултат в 86-та минута. Следващата контрола на Пирин е в четвъртък от 15:30 часа срещу Каспий.

Пирин: Костов, Башлиев, Стилиян Николов, Сандев, Дюлгеров, Бенгюзов, Сандански, Костадинов, Тасев, Генов, Младенов.