Пирин (Благоевград) разби сензацията в Първа лига Дунав с 4:1 в среща от 16-ия кръг на родния елит.

Русенци бяха в тройката в първите 10 кръга на първенството, а сега гостуваха в Благоевград като пети отбор в класирането, докато "орлетата" бяха 11-и с точка пред първия изпадащ.

Даниел Младенов вкара два гола за Пирин в рамките на 15 минути (14' и 29'), а между попаденията му Атанас Атанасов си вкара автогол след чудесна индивидуална акция на Станислав Костов.

Диян Димов върна един гол в 38-ата минута и съхрани интригата преди втората част. Костов окончателно реши всичко в 62-ата минута с попадение за 4:1.

След победата Пирин вече е на девета позиция, докато Дунав може да слезе до шесто място, ако ЦСКА вземе точка или три от Нефтохимик в Бургас.

НАЙ-ВАЖНОТО ПО МИНУТИ:
* Двубоят ще започне с минута мълчание в памет на загиналите в самолетна катастрофа футболисти на бразилския Чапекоензе.
1' - Начало на мача!
14'  - ГОООЛ!!! Даниел Младенов извежда Пирин напред, след като получи пас на празна врата!!!
20'  - АВТОГОЛ!!! Станислав Костов залъга трима бранители на Дунав и стреля към вратата, където Атанас Атанасов не успя да изчисти топката и я вкара в мрежата.
29'  - ГОООЛ!!! Даниел Младенов бележи за втори път в мача с удар от границата на наказателното поле.
38'  - ГОООЛ!!! Диян Димов бележи за Дунав след силен удар от дъгата на наказателното поле!!!
45' - Край на първата част!
-------------
46' - Начало на второто полувреме!
55'  - Смяна за Пирин (влиза Благов, излиза Тасев)
58'  - Смяна за Дунав (влиза Колев, излиза Ненов)
62'  - ГОООЛ!!! Станислав Костов бележи за 4:1, след като залъга бранител и прати топката в обратния ъгъл.
65'  - Смяна за Дунав (влиза Раденцов, излиза Аясс)
68'  - Смяна за Дунав (влиза Джалилов, излиза Петков)
71'  - Смяна за Пирин (влиза Траянов, влиза Мойеци)
83'  - Смяна за Пирин (влиза Ничев, излиза Попев)
84'  - Жълт картон за Николай Костов
90'  - Жълт картон за Тодор Траянов
90' - Край на мача!!!

ПИРИН - ДУНАВ 4:1
1:0 Даниел Младенов (14'), 2:0 Атанас Атанасов (а.г. 20), 3:0 Даниел Младенов (29'), 3:1 Диян Димов (38'), 4:1 Станислав Костов (62')

Резултат с изображение за пирин благоевградПИРИН: 76. Красимир Костов, 21. Александър Башлиев, 3. Румен Сандев, 14. Стилиян Николов, 4. Кристиян Кощръна, 6. Орлин Старокин, 7. Тони Тасев (15. Димитър Благов), 19. Станислав Костов , 11. Даниел Младенов , 10. Ндуйе Мойеци  (30. Тодор Траянов), 18. Юлиан Попев (  27. Костадин Ничев)
Резерви: 33. Георги Аргилашки, 29. Алешандре Ханс, 16. Венцислав Бенгюзов, 9. Владислав Златинов,

Резултат с изображение за дунав русеДУНАВ: 1. Мартин Луков, 3. Марио Петков (66. Искандар Джалилов), 5. Тейнур Марем, 22. Михаил Милчев, 28. Атанас Атанасов , 11. Диян Димов , 6. Самир Аясс (8. Ивайло Раденцов), 94. Юлиян Ненов (7. Николай Колев), 18. Антон Огнянов, 10. Васил Шопов, 9. Мирослав Будинов
Резерви: 86. Станислав Антонов, 91. Нуриддин Давронов, 4. Петър Патев, 77. Бранимир Костадинов,

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Главен съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна