Още един отбор от Първа лига отпадна на 1/16-финалите на турнира за Купата на България. Елитният Локомотив (Горна Оряховица) беше елиминиран от състезаващия се във Втора лига Оборище след загуба с 0:2 като гост. Така тимът от Панагюрище за първи път в историята си се класира за осминафиналите на турнира.

„Железничарите“ първи бяха близо до гол, но ударът на Йордан Апостолов в 50-ата минута рикошира в гредата на вратата на Филип Димитров. Малко след това резервата Тейлър Салибур направи пропуск за домакините.

В 61-ата минута Оборище откри резултата, когато Свилен Щерев засече от наказателното поле центриране отдясно. В 74-ата минута крайният резултат беше оформен. Резервата Владимир Айтов беше точен осем минути след появата си на терена.