Невероятна атмосфера на Градския стадион в Русе за първия мач на Дунав на собствен терен в елита след 26 години чакане - двубоят с Локомотив (Пловдив), който стартира в 17:30 часа. Домакините се справиха перфектно с организацията за срещата от 30-ия кръг на Първа лига. Мачът е исторически за русенци, които за пръв път от 26 години приемат двубой от елита у дома. За последно това се случва на 1 юни 1991 г., когато "драконите" побеждават Миньор (Перник) с 1:0 пред 2500 зрители на Градския стадион с гол на починалия наскоро Борислав Богомилов - Шивача в 82-ата минута.

Срещу Локомотив (Пловдив) днес момчетата на Веселин Великов са подкрепяни от 11 хиляди русенци, които очакват да бъдат зарадвани с победа над "смърфовете". Още в шестата минута Бранимир Костадинов хвърли в екстаз разгорещената публика, откривайки резултата: