ЦСКА и Лудогорец завършиха 1:1 в дербито на 29-ия кръг в Първа лига. Петрус Бумал откри резултата в 64-ата минута от пресилена дузпа, отсъдена от съдията Стефан Апостолов за игра с ръка на Паломино. При ситуацията обаче защитникът докосна топката извън наказателното поле.

В 75-ата Марселиньо изравни и спорът на стадион "Българска армия" приключи без победител. Двубоят беше доста нервен и ясно личеше, че и двата отбора искат победата.

След равенството Лудогорец продължава да е убедителен лидер с 69 точки, вторият Левски има 56, а ЦСКА е трети с 53. Както е известно, следващата събота (29 април) предстои вечното дерби между "сините" и "червените" - от 17:00 часа. Лудогорец пък домакинства на Черно море от 20:00 часа на 1 май (понеделник).

Още от началните минути "армейците" и "орлите" се вкопчиха в здрава битка. Първият удар в срещата беше преди да е изминала и една минута. Густаво Кампаняро стреля, но Георги Китанов спаси. Домакините отговориха с опасно положение малко след това, когато Бодуров се озова очи в очи с Ренан, но вместо да стреля, опита пас и сгреши. В 7-ата минута Кампаняро удари греда с изстрел от границата на наказателното поле.

В 20-ата минута пред Бодуров отново се откри възможност за гол, но ударът на бранителя бе спасен от Ренан дос Сантос. До почивката липсваха сериозните опасности пред двете врати. На няколко пъти прехвърчаха искри, имаше и доста грубости. В 43-ата минута Натанаел и Манолев се спречкаха, а Стефан Апостолов бързо успя да ги успокои.

След почивката двата тима бяха по-предпазливи и по-рядко поглеждаха към вратата на съперника. В 63-ата минута дойде най-спорното положение в срещата. Новоизлюпеният депутат Стефан Апостолов даде пресилена дузпа за ЦСКА за игра с ръка на Паломино. От телевизионното повторение обаче стана ясно, че той докосва топката извън него. Бумал отбеляза от бялата точка, реализирайки в долния десен ъгъл на Ренан дос Сантос - 1:0.

Избраниците на Георги Дерменджиев реагираха като ужилени, натиснаха "червените" и в 76-ата минута успяха да изравнят. Антон Недялков и Рубен Пинто си попречиха и подариха на Вандерсон, който пусна за Марселиньо и капитанът на Лудогорец реализира отблизо за 1:1.

До края не бяха създадени нови голови ситуации и дербито приключи без победител.

За Лудогорец това бе трети пореден мач в първенството, в който шампионите не успяват да постигнат успех.

Пълно разяснение на новата схема на Първа лига
Tелевизионната програма на Първа лига
Всичко за Първа лига

ЦСКА - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
1:0 Петрус Бумал (65-дузпа), 1:1 Марселиньо (76)

Двубоят по минути:
1 - Начало на мача.
3 - Удар на Кулма е блокиран, топката попадна в Бодуров, който опита подаване, но се получи рикошет в Анисе и корнер за домакините.
6  Георги Китанов боксира центрирана топка, Мисиджан я овладя и подаде към Вандерсон, чието центриране затрудни максимално стража на ЦСКА, който изби пред голлинията.
7  ГРЕДА! Густаво Кампаняро стреля извън наказателното поле, топката срещна дясната греда на вратата, пазена от Китанов.
13 - Козмин Моци падна в наказателното поле на Лудогорец, след като Каранга наруши правилата срещу футболиста на Лудогорец.
14  Жълт картон за Каранга.
16 - Мисиджан надбяга Чорбаджийски и опита да изненада Китанов, вратарят внимаваше и изби в корнер.
18 - Вандерсон изпълни пряк свободен удар на 30-ина метра от вратата на ЦСКА, топката се отби в играч на домакините.
29 - Каранга се разминава с центрираната от Рубен Пинто топка пред вратата на гостите.
37  Манолев направи двойно с Арсенио Нунеш и заложи за Рубен Пинто пред наказателното поле, техничен фалцов удар, Ренан не мръдна, но топката мина малко над целта.
40  Жълт картон за Бумал за нарушение срещу Сисиньо.
42 - Марселиньо падна пред наказателното поле на ЦСКА след сблъсък с Бумал, но той се справи със ситуацията.
43 - Прехвърчат искри между Натанаел и Манолев, съдията Стефан Апостолов ги успокои и играта продължава.
45+2 - Край на първото полувреме.
----------
46 - Начало на второто полувреме.
58  Жълт картон за Бодуров, който направи остър шпагат на Сисиньо в опит да му отнеме топката.
63  ДУЗПА за ЦСКА за игра с ръка на Хосе Паломино! От телевизионното повторение обаче стана ясно, че той докосва топката извън наказателното поле.
65  1:0 за ЦСКА! Петрус Бумал изпълни точно, реализирайки в долния десен ъгъл на Ренан дос Сантос.
72  Каранга трябва да бъде сменен, Моци го бута да излиза по-бързо, нападателят на ЦСКА пада на земята. Стефан Апостолов санкционира играча на Лудогорец с жълт картон.
76  ГОООЛ! Лудогорец изравнява - 1:1! Марселиньо бележи. Антон Недялков и Рубен Пинто си попречиха и подариха на Вандерсон, който пусна за Марселиньо и капитанът на шампионите реализира отблизо.
82 - Китанов лови удар на Натанаел.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. ЦСКА и Лудогорец завършиха 1:1.

ЦСКА: 12.Георги Китанов, 11.Станислав Манолев, 14.Николай Бодуров , 4.Божидар Чорбаджийски (к), 3.Антон Недялков, 20.Петрус Бумал   (79  15.Кристиян Малинов), 6.Рубен Пинто, 19.Кирил Десподов, 26.Густаво Кулма (85  8.Кевин Кубемба), 10.Арсенио Нунеш, 9.Фернандо Каранга (74  7.Кевин Меркадо)
Резерви: 30.Александър Конов, 28.Пламен Гълъбов, 15.Кристиян Малинов, 7.Кевин Меркадо, 21.Руи Педро, 23.Александър Дюлгеров, 8.Кевин Кубемба
Треньор: Стамен Белчев

Резултат с изображение за фк лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ33.Ренан дос Сантос, 4.Сисиньо, 27.Козмин Моци , 5.Хосе Паломино, 6.Натанаел, 12.Абел Анисе (84  11.Жуниор Кишада), 10.Густаво Кампаняро , 93.Върджил Мисиджан (71  28.Клаудиу Кешерю), 88.Вандерсон (90+3  8.Лукас Саша), 84.Марселиньо , 22.Джонатан Кафу
Резерви: 29.Даниел Наумов, 19.Александър Василев, 32.Игор Пластун, 8.Лукас Саша, 18.Светослав Дяков, 11.Жуниор Кишада, 28.Клаудиу Кешерю
Треньор: Георги Дерменджиев

София, стадион "Българска армия"
Съдия: Стефан Апостолов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация