Пирин (Благоевград) записа впечатляваща победа с 4:0 у дома над Славия в двубой от 24 кръг на Първа лига. Головете за тима на Милен Радуканов вкараха Иван Цветков, Орлин Старокин, Румен Сандев и Станислав Костов. "Белите" пък играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Марио Кирев бе изгонен.

През първата част на терена не се случи почти нищо интересно, но на почивката в игра влезе неостаряващият Иван Цветков. Това промени коренно ситуацията, а опитният нападател правеше каквото си поиска със защитниците на Славия.

Именно той бе съборен в 53-ата минута от Кирев, за което вратарят на "белите" получи втори жълт картон и бе изгонен. От бялата точка Цветков бе безпощаден и изведе Пирин напред.

От 69-ата до 80-ата минута паднаха нови три гола във вратата на тима на Владимир Иванов.

Старокин получи топката в наказателното поле, спря на гърди и от въздуха прати топката в мрежата за 2:0, а след 10 минути Румен Сандев вкара страхотен гол, след като посрещна от въздуха извън наказателното поле рикоширала топка и с бомбен удар я прати в мрежата на Славия.

Последното попадение реализира Станислав Костов, след като бе изведен сам срещу вратаря на "белите" и лесно оформи крайния резултат.

Поражението е трето поредно за Славия. Столичани заемат 11-а позиция с 24 точки. Пирин пък продължава добрите игри при Милен Радуканов и се доближи само на 5 точки от шестото място. "Орлетата" са с актив от 31 точки.

Tелевизионната програма на Първа лига (РЕГЛАМЕНТ)
Всичко за Първа лига

Пирин - Славия 4:0
1:0 Иван Цветков (57-дузпа), 2:0 Орлин Старокин (69), 3:0 Румен Сандев (78), 4:0 Станислав Костов (80)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
15- Рос Дженкинс получи дoбре топката, но ударът му от границата на наказателното поле бе избит в корнер
29- Станислав Костов се измъкна и центрира към Благов, който с глава прати топката точно под гредата, но Кирев показа рефлекс и изби
33- Карабельов проби отдясно и центрира, топката стигна до Божидар Васев, който нанесе удар към далечния ъгъл. Защитник на Пирин подложи крак, а след рикошета Ивайло Димитров се размина с топката
45- Край на първото полувреме
____________________________________
46- Начало на второто полувреме
49- Цветков центрира в наказателното поле, Старокин стреля с глава,но Кирев се намесва решително
53- Дузпа и червен картон! Марио Кирев събори Цветков, а реферът посочи бялата точка и показа втори жълт картон на вратаря на Славия
57- ГОЛ ЗА ПИРИН! Иван Цветков изпълни изключително прецизно в ъгъла дузпата и откри резултата!
69-
ГОЛ ЗА ПИРИН! Старокин получи топката в наказателното поле, спря на гърди и от въздуха прати топката в мрежата!
78- ГОЛ ЗА ПИРИН! Страхотен гол на Румен Сандев, който посрещна от въздуха извън наказателното поле рикоширала топка и с бомбен удар я прати в мрежата на Славия
80-
ГОЛ ЗА ПИРИН! Станислав Костов е изведен сам срещу вратаря на "белите", излъга го и на празна врата направи 4:0!
90- Край на мача!

Резултат с изображение за фк пиринПирин: 22.Благой Макенджиев, 4.Кристиян Кощърна (83-7.Тони Тасев), 14.Стилиян Николов, 3.Румен Сандев, 21.Александър Башлиев, 18.Юлиян Попев, 6.Орлин Старокин, 24.Антон Костадинов (82-30.Тодор Траянов), 15.Димитър Благов (46-8.Иван Цветков), 19.Станислав Костов, 9.Рос Дженкинс
Резерви: 76.Красимир Костов, 17.Марио Топузов, 29.Алешандре Ханс, 30.Тодор Траянов, 6.Кирил Грозданов, 7.Тони Тасев, 8.Иван Цветков
Треньор: Милен Радуканов

Резултат с изображение за славияСЛАВИЯ: 13.Maрио Кирев, 21.Георги Пашов, 66.Абуд Омар, 6.Александър Бранеков, 19.Стефан Велков, 10.Янис Карабельов, 27.Емил Мартинов (60-73.Иван Минчев), 22.Владимир Семерджиев, 8.Божидар Васев, 14.Ивайло Димитров (55-32.Антониос Стергиакис), 9.Сердер Сердеров (79-19.Калоян Кръстев)
Резерви: 32.Антониос Стергиакис, 18.Данил Майков, 4.Андреа Христов, 73.Иван Минчев, 19.Калоян Кръстев,  35.Георги Йомов, 7.Наско Милев
Треньор: Владимир Иванов

Благоевград, ст."Христо Ботев"
Съдия: Валентин Желязков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация