Нефтохимик се наложи с 2:1 като домакин над Монтана в реванша от плейоф за оставане в Първа Лига. Така "шейховете" спечелиха сблъсъка с общ резултат 5:2 и ще играят директен мач за 11-ото място в крайното класиране, осигуряващо директно оставане в елита. Най-вероятен съперник на тима на Христо Янев ще бъде Славия, който спечели първия си мач срещу Локомотив (Горна Оряховица) с 3:0 и едва ли ще допусне сензация по-късно днес в София.

Монтана пък чака загубилия, за да се изправи срещу него в сблъсък за13-ото място.

През първата част интересните положения пред двете врати почти липсваха. Първата любопитна ситуация бе в 21-ата минута, когато попадение на Галин Иванов беше отменено заради засада. Четири минути по-късно гостите излязоха напред в резултата. Даниел Генов центрира ниско и Петър Атанасов от близка дистанция прати топката във вратата на "шейховете".

След почивката Нефтохимик пое инициативата и почти не излезе от половината на Монтана. В 71-ата минута Илия Миланов се разписа, след като овладя топката след центриране от фаул и от непосредствена близост реализира. В 80-ата минута Галин Иванов засече с глава центриране на Вълчанов и донесе пълния обрат за бургазлии.

НЕФТОХИМИК - МОНТАНА 2:1
0:1 П. Атанасов (24); 1:1 Миланов (71); 2:1 Галин Иванов (80)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
10 - Без интересни ситуации в началните минути.
21-  Отменен гол! Галин Иванов получи по земя през центъра в наказателното поле, овладя и веднага бележи, но има засада!
24 -  ГОООЛ ЗА МОНТАНА! Петър Атанасов засича центриране на Даниел Генов и от близка дистанция реализира.
31 - Проливен дъжд се изсипва над Бургас и затруднява максимално играчите на двата тима.
45+1 - Kрай на първото полувреме!
-------------------------------
46 - Начало на втората част.
56 - Играта се води предимно в центъра на терена. Интересните положения липсват.
67 -  Иван Вълчанов стреля по диагонала точно от ъгъла на наказателното поле, но над вратата.
71 -  ГОООЛ ЗА НЕФТОХИМИК! След центриране от фаул в накзателното поле на Монтана топката попадна в непокрития Илия Миланов, който не сбърка от близка дистанция.
77 -  Галин Иванов беше изведен на добра позиция, но ударът му бе отразен от вратаря Счекич.
80 -  ГОООЛ ЗА НЕФТОХИМИК! Галин Иванов засича с глава центриране от фаул на Вълчанов и праща топката във вратата на Монтана.
90+1 -  Яни Пехливанов си изкара много глупав втори жълт и съответно червен картон след спор със съдията в добавеното време.
90+2 - Край на мача

Резултат с изображениеНефтохимик: 33. Ивайло Василев, 26. Виктор Хомей, 71. Илия Миланов , 3. Георги Хашев, 19. Михаел Орачев, 8. Николай Дюлгеров (к), 21. Мариян Огнянов (35Пехливанов ), 7. Иван Вълчанов, 10. Галин Иванов   (83Русев), 11. Владислав Романов (74Онуоха), 24. Костадин Хазуров
Резерви: 1. Янко Георгиев, 20. Яни Пехливанов, 25. Ангел Грънчов, 5. Симеон Русев, 17. Ранди Онуоха, 22. Руси Грозев, 15. Живко Петков
Tреньор: Христо Янев

Резултат с изображениеМонтана: 33. Неманя Счекич, 24. Сантяго Вияфане , 3. Иван Михов (к), 5. Бирахим Сар, 19. Юлиян Чапаев, 25. Костадин Дяков, 21. Даниел Гаджев  (72Ивеля), 4. Антони Иванов, 10. Петър Атанасов  , 7. Даниел Генов, 11. Андреас Васев
Резерви: 12. Корин Брокс, 29. Бамба, 26. Дорде Ивеля, 17. Блажо Игуманович, 77. Небойша Иванчевич
Треньор: Атанас Атанасов

Съдия: Стефан Апостолов