Нефтохимик победи с 3:2 Ботев Гълъбово в първата си контрола от лятната подготовка.

През първото полувреме пропуски за "шейховете" направиха Манев, Костадин Хазуров и Александров. Нелогично на фона на показаното, гостите от Ботев поведоха след добра контраатака в 26-ата минута чрез Любомир Александров. В 35-ата минута след много добра атака отдясно Слави Шопов изравни. През втората част треньорът на домакините Димчо Ненов смени своята единайсеторка, което даде резултат в 57-ата минута, когато Симеон Иванов с глава реализира за 2:1.

Ботев (Гълъбово) изравни за 2:2 в 66-ата минута след гол на Кирилов. Той отбеляза красив гол с глава от границата на наказателното поле. В 84-ата минута Георги Чакъров отбеляза победното попадение за Нефтохимик. Полузащитникът навърза трима защитници на гостите и след много елегантен прехвърлящ удар матира вратаря на Ботев и оформи крайния резултат.

Заради различни контузии контролата за Нефтохимик пропуснаха Даниел Гаджев, Живко Хаджиев и Атанас Чипилов. Следващата проверка е в сряда от 18:00 часа отново в Българово срещу Черноморец Балчик.

Състав на Нефтохимик: Георгиев, Шопов, Костадин Велков, Яни Пехливанов, Иво Малинов, Кр. Илиев, Цветан Филипов, Емануил Манев, Александров, Иван Вълчанов, Костадин Хазуров
(Второ полувреме: Петър Денчев, Патев, Иванов, Орачев, Божинов, Георги Чакъров, Андреев, Карадайъ, Петков, Борисов)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2016