Нефтохимик победи с 2:0 Монтана в мач от първия пролетен кръг на сезона в Първа лига. И двата гола реализира Галин Иванов (35, 54). След успеха "шейховете" на Христо Янев са на предпоследното 13-то място с 18 точки, на 9 от Монтана, който остава последен с 9 точки.

Монтана спокойно може да кандидатства за най-разностранния отбор у нас. Днес в титулярния състав имаше четирима чужденци, а в групата бяха 9! Каква е причината за толкова много чужденци в отбора не става ясно, но както се вижда на терена резултатите са красноречиви.

В 35-ата минута Дюлгеров намери Галин Иванов, който с добър диагонален удар откри резултата. В края на полувремето правилно бе отменен гол на Стивън Петков от Монтана. В 54-ата минута след отбита топка от вратаря на Монтана, Галин Иванов реализира при добавката за 2:0.

В 77-ата минута Даниел Генов направи сериозен пропуск, след като не успя да намери очертанията на празната врата от 15 метра. В последната минута Атанас Илиев от състава на гостите подобри "постижението" на Генов и не успя да уцели вратата от 4-5 метра.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
28 -  жълт картон за Петър Атанасов (Монтана)
35 -  ГООЛ за Нефтохимик, голмайстор Галин Иванов
45 - край на първото полувреме
------------------------------------------------------------
45 - начало на второто полувреме
54 -  ГООЛ за Нефтохимик, голмайстор отново Галин Иванов. Вратарят на Монтана отрази удар, топката попадна в Галин Иванов, който нямаше никакви проблеми да реализира
55 -  жълт картон за Николай Дюлгеров (Нефтохимик)
90 - край на мача

НЕФТОХИМИК - МОНТАНА 2:0
1:0 Галин Иванов (35), 2:0 Галин Иванов (54)

Neftochimic BurgasНЕФТОХИМИК: 1.Янко Георгиев, 20.Яни Пехливанов, 6.Георги Вълчев, 26.Виктор Хомей, 13.Йордан Йорданов, 19.Михаел Орачев, 7.Иван Вълчанов, 8.Николай Дюлгеров, 91.Венцислав Христов, 11.Владислав Романов, 10.Галин Иванов
Резерви: 33.Ивайло Василев, 71.Илия Миланов, 2.Костадин Велков, 25.Ангел Грънчов, 22.Емануил Манев, 32.Любомир Божинов, 15.Живко Петков
Треньор: Христо Янев

Резултат с изображение за монтана фкМОНТАНА: 33.Неманя Скетич, 17.Блажо Игуманович, 29.Диарасуба Бамба, 3.Иван Михов, 2.Марко Яколич, 25.Костадин Дяков, 11.Андреас Васев, 21.Даниел Гаджев, 16.Стивън Петков, 7.Даниел Генов, 20.Петър Атанасов
Резерви: 12.Корин Брокс Миид, 5.Бирахим Сар, 4.Антони Иванов, 26.Джордже Ивеля, 77.Небойша Иванчевич, 9.Атанас Илиев, 22.Сергей Георгиев
Треньор: Атанас Джамбазки