Нефтохимик победи с 1:0 Верея (Стара Загора) в последен мач от програмата на 24-ия кръг на Първа лига, записвайки пети пореден мач без загуба.

Двубоят не предложи особено много пред двете врати, но домакините изглеждаха по-активният отбор, макар гостите да удариха греда в 65-ата минута. Победата за Нефтохимик осигури Георги Вълчев в 72-ата минута.

"Шейховете" се измъкнаха от последните три отбора, където вече е Славия, но остават зад Верея в таблицата. Старозагорци са 10-и с точка пред бургазлии.

НЕФТОХИМИК - ВЕРЕЯ 1:0
1:0 Георги Вълчев (72')

Двубоят по минути:
1' Начало на мача.
11'  Жълт картон за Георги Вълчев.
15'  Галин Иванов не успя да уцели вратата от няколко метра, след като получи топката от Романов, нахлул по левия фланг.
45' Край на първото полувреме.
46' Начало на втората част.
46'  Смяна за Верея. Излиза Георги Ангелов, в игра Осман Балде.
50'  Жълт картон за Илиас Хасани.
57'  Иван Вълчанов опита далечен удар, но топката преминава покрай вратата.
59'  Втора смяна за Верея. Излиза Янислав Иванов, в игра Селим Керкар.
65'  ГРЕДА!!! Вратарят на Нефтохимик сбърка, Домовчийски измъкна топката и стреля, но в напречната греда.
69'  Смяна за Нефтохимик. Излиза Иван Вълчанов, в игра Емануил Манев.
71'  ГООООЛ за Нефтохимик!!! Георги Вълчев получи топката от тъч, влезе в наказателното поле и вкара за 1:0.
80'  Последна смяна за Верея. Излиза Зафиров, в игра Йорданов.
84'  Втора смяна за Нефтохимик. Излиза Георги Вълчев, в игра Живко Петков.
85'  Жълт картон за Живко Петков.
86'  Жълт картон за Йордан Йорданов.
87'  Опасен удар с глава на Георги Андонов, но топката минава встрани от вратата на Янко Георгиев.
89'  Удар с глава на Живко Петков, но Колев плонжира и улови топката.
90'  Жълт картон за Педро Еуженио.
90'  Последна смяна за Нефтохимик. Излиза Галин Иванов, в игра Любомир Божинов.
90+4' Край на мача.

Резултат с изображение за НЕФТОХИМИК ЛОГОНЕФТОХИМИК: 1. Янко Георгиев, 26. Виктор Хомей, 3. Георги Хашев, 20. Яни Пехливанов, 17. Ранди Онуоха, 13. Йордан Йорданов , 8. Николай Дюлгеров, 6. Георги Вълчев  (15. Живко Петков ), 7. Иван Вълчанов (22. Емануил Манев), 11. Владислав Романов, 10. Галин Иванов (32. Любомир Божинов)
Резерви: 33. Ивайло Василев, 19. Михаел Орачев, 2. Костадин Велков, 24. Костадин Хазуров

Резултат с изображение за ВЕРЕЯ ЛОГОВЕРЕЯ: 1. Пламен Колев, 21. Здравко Илиев, 4. Иван Бандаловски, 6. Илиас Хасани , 15. Костадин Слаев, 25. Георги Ангелов (8. Осман Балде), 3. Владимир Зафиров (11. Илиян Йорданов), 14. Георги Андонов, 77. Педро Еуженио , 18. Янислав Иванов (26. Селим Керкар), 17. Валери Домовчийски
Резерви: 12. Георги Аргилашки, 20. Венцислав Бенгюзов, 10. Елиаш, 89. Самуел Инкоом

Стадион: "Лазур"
Главен съдия: Станислав Тодоров