Нефтохимик и Поморие завършиха 1:1 в дербито помежду им от 26-ия кръг на „Б” група.

След като двата отбора си размениха по една неуспешна атака още в началото на срещата, гостите от Поморие откриха резултата в 14-ата минута, след удар от фаул на Любомир Божинов. В 30-ата минута „шейховете“ имаха възможност да изравнят, но изстрелът на Даниел Гаджев бе избит от вратаря на Поморие. След това Тихомир Трифонов стреля с глава, но стражът на Поморие Янко Георгиев отново се намеси успешно.

През второто полувреме опасните ситуации зачестиха. Крайното 1:1 оформи капитанът на Нефтохимик Станислав Жеков, който в 80-ата минута стреля след разбъркване в наказателното поле. В третата минута на добавеното време домакините имаха възможност да поведат, но удар на Илия Димитров бе париран от стража на гостите.

Kласиране, програма, резултати и всичко за "Б" група - ТУК !!!

"Б" ГРУПА - 26 КРЪГ

28 април 2016 г. (четвъртък), 17:00 часа
Септември (Симитли) - Созопол 0:3

0:1 Якуб Идризов (56), 0:2 Емануил Манев (62), 0:3 Емануил Манев (69)

Литекс II - Ботев (Гълъбово) 3:0
1:0 Иван Горанов (24), Бьорн Йонсен (56), 3:0 Александър Цветков (87)

Спартак (Плевен) - Оборище (Панагюрище) 2:0
за Спартак: Цветелин Радев и Преслав Антоно

Пирин (Разлог) - Локомотив (Мездра) 3:1

Дунав (Русе) - Добруджа 2:2
1:0 Бранимир Костадинов (17), 1:1 Християн Казаков (28), 2:1 Юлиан Ненов (75), 2:2 Владислав Узунов (82)

28 април 2016 г. (четвъртък), 19:00 часа
Верея - Банско 3:1

1:0 Амаду Сукуна (7), 2:0 Иван Винков (42), 3:0 Методи Костов (44), 3:1 Борислав Хазуров (71-дузпа)

29 април 2016 г. (петък), 17:00 часа
Нефтохимик - Поморие 1:1

0:1 Любомир Божинов (14), 1:1 Станислав Жеков (80)

30 април 2016 г. (събота), 17:00 часа
Лудогорец II - Локомотив (Горна Оряховица)