С два гола на Тодор Неделев Ботев (Пловдив) победи с 2:0 новака в елита Нефтохимик (Бургас) в контрола, която се игра в Трявна. Завърналият се от Майнц 05 при "канарчетата" нападател откри резултата в 45-ата минута от дузпа, която сам си спечели, а второто попадение падна в 67-ата след комбинация на скорост с Асен Чандъров, който е син на собственика на Ботев Румен Чандъров.

"Жълто-черните бяха по-активни преди почивката, а до 15-ата минута можеха да водят с 2:0, но вратарят-ветеран на Нефтохимик Стоян Колев отчая избраниците на Николай Костов с отличните си намеси.

За бургазлии Емануил Манев пропусна да открие резултата, след като защитник на Ботев изчисти топката пред голлинията.

Второто полувреме не се различаваше като поведение, а Чандъров и Жоао Силва можеха да отбележат във вратата на "шейховете", но пропуснаха. Бризола и Серкан Юсеин в края на мача можеха да покачат на 3:0, но веднъж топката облиза гредата и излезе в аут, а във втория случай Стоян Колев показа класа.

Следете с БЛИЦ СПОРТ: "А" група - трансфери и подготовка