Шампионът Лудогорец отстъпи изненадващо с 0:1 на Дунав (Русе) на своя "Лудогорец Арена" в мач от 27-ия кръг на Първа лига. Поражението е второ за "орлите" в първенството този сезон и слага край на отличната серия на тима на Георги Дерменджиев, който в 24 поредни мача не познаваше вкуса на загубата.

Самир Аясс шокира шампионите с гол в 45-ата минута. За бившия цесекар това не е първи случай, в който огорчава Лудогорец. Преди време Аясс донесе успеха на Любимец с 1:0 над тима от Разград. И тогава треньор му бе Веселин Великов. Любимец обаче изпадна от елита, след като шокира Лудогорец в първия кръг. Сега Дунав събра 41 точки и изпревари Локомотив (Пловдив), настанявайки се на петото място.

Последната загуба на шампионите у дома беше на 22 май 2016 година - 0:2 от Берое. Поражението от Дунав идва само дни преди дербито с Левски. Лудогорец приема "сините" идния петък от 20:00 часа. В момента шампионите водят с 13 точки на преследвача си от "Герена".

Дунав вече може да бъде считан за кошмар на Лудогорец, който изпитва сериозни затруднения в мачовете си с този съперник. Предишният сблъсък в Разград завърши 2:2 (на 18 март), а преди това русенци вкараха три гола на "орлите" при загубата им с 3:5 на 28 октомври миналата година.

В срещата тази вечер избраниците на Георги Дерменджиев разочароваха феновете си, представяйки се под очакванията. Тимът на Веселин Великов се противопостави отлично на класния противник и почти не му остави шансове. Веднъж и гредата спаси Дунав, след като Клаудиу Кешерю засече с глава центриране на Сисиньо в 27-ата минута, но за късмет на Станислав Антонов топката срещна десния стълб. Преди това нямаше голови ситуации, а Дунав успя да поведе при първото си такова. В 45-ата минута Самир Аясс остана непокрит пред Ренан дос Сантос след центриране на Христофор Хубчев и отблизо отбеляза с глава, давайки преднина на гостите - 0:1.

В началото на втората част шампионите вдигнаха оборотите, търсейки изравняването. На няколко пъти Станислав Антонов се намеси добре и опази мрежата си. Дерменджиев потърси промяна с включването на Лукоки и Жоао Пауло, но без резултат. След 60-ата минута домакините дори нямаха идея как да застрашат сериозно Антонов, тъй като русенци умело се отбраняваха и удържаха крехкия си аванс до последния съдийски сигнал на Драгомир Драганов.

Другата неприятна новина за Лудогорец е, че в срещата контузия получи Натанаел, който беше заменен принудително от Йордан Минев през първото полувреме.

1 - Начало на мача!
15 - Първо голово положение за домакините в мача, пропуск на Сисиньо.
22 - Удар на Вандерсон е спасен от Станислав Антонов.
24 - Натанаел се превива от болка след остро влизане в краката му на Искандар Джалилов.
25 - Бразилският защитник на Лудогорец напусна терена и ще бъде заменен принудително.
29  Йордан Минев влиза в игра.
27 - ГРЕДА! Кешерю засече с глава центрираната от Сисиньо топка, изпраща я в гредата.
43 - Мисиджан изпълни пряк свободен удар, топката мина на сантиметри встрани от целта.
45  ГОООЛ! Дунав повежда на Лудогорец - 0:1! Самир Аясс остана непокрит пред Ренан дос Сантос след центриране на Христофор Хубчев и отблизо отбеляза с глава.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------
46 - Начало на второто полувреме.
52  Мисиджан се озоваваше сам срещу Станислав Антонов, но атаката е спряна, след като бе маркирана засада.
58  Кешерю подаде с пета на Вандерсон в наказателното поле на Дунав, но бразилецът отигра нескопосано и Станислав Антонов улови.
62  Тейнур Марем за малко да си вкара автогол, след като топката рикошира в него след центриране от пряк свободен удар, но Антонов внимаваше и спаси.
69 - Бранимир Костадинов се нуждае от медицинска помощ след тежък удар на Марселиньо. Играчът на Дунав е добре и продължава участие в мача.
77  Пропуск на Лукоки.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+5 - Край на мача. Лудогорец загуби от Дунав с 0:1.

Резултат с изображение за фк лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан дос Сантос, 4.Сисиньо , 32.Игор Пластун, 27.Козмин Моци, 6.Натанаел (29  25.Йордан Минев), 8.Лукас Саша (71  92.Джоди Лукоки), 10.Густаво Кампаняро , 88.Вандерсон, 93.Върджил Мисиджан (62  37.Жоао Пауло), 84.Марселиньо , 28.Клаудиу Кешеру
Резерви: 29.Даниел Наумов, 19.Александър Василев, 25.Йордан Минев, 12.Абел Анисе, 11.Жуниор Кишада, 92.Джоди Лукоки, 37.Жоао Пауло
Треньор: Георги Дерменджиев

Резултат с изображение за фк дунав
ДУНАВ86.Станислав Антонов , 66.Искандар Джалилов, 22.Михаил Милчев, 5.Тейнур Марем, 23.Христофор Хубчев, 4.Петър Патев, 6.Самир Аясс  (66  9.Мирослав Будинов), 94.Юлиан Ненов (54  11.Диян Димов), 77.Бранимир Костадинов, 7.Бирсент Карагарен (87  3.Марио Петков), 99.Ндуйе Муйеци
Резерви: 30.Веселин Добрев, 21.Олексей Ларин, 28.Атанас Атанасов, 11.Диян Димов, 8.Ивайло Раденцов, 3.Марио Петков, 9.Мирослав Будинов
Треньор: Веселин Великов

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация