Мъжкият и младежкият национален отбор на България не успяха да се победят в контролна среща, която се проведе на стадион "Васил Левски" и завърши 1:1.

Селекционерите Петър Хубчев и Антони Здравков използваха проверката, за да експериментират преди важните официални мачове, които предстоят на отборите ни. На 25 март "А" националният ни отбор домакинства на Холандия в световна квалификация.

Попаденията в проверката днес реализираха Александър Георгиев от ЦСКА (на снимката долу), който откри резултата за младежите в 38-ата минута, когато наказа съотборника си при "армейците" Георги Китанов.

Точен за крайното 1:1 бе защитникът на Берое Атанас Зехиров в 86-ата минута.

Избраниците на Хубчев започнаха по-активно и още в 4-ата минута Зехиров опита центриране, но бе блокиран и последва ъглов удар. Карачанаков изпълни, но стражът на младежите Християн Василев улови топката. Малко по-късно Карачанаков пробва ново центриране, но Чорбаджийски не успя да засече.

Младежкият състав също търсеше пролуки към вратата на съперника и в 17-ата минута организира атака, от която можеше да произлезе опасност пред Китанов, но Александър Георгиев се озова в засада. Именно халфът на ЦСКА откри резултата за младежите в 38-ата минута. Георги Йомов пусна отличен пас към Георгиев, който вкара.

През второто полувреме играчите на "А" националния тим бяха по-активни в търсене на изравнително попадение. В 58-ата минута Стефан Велков отправи опасен удар, но покрай вратата на младежите. Карачанаков удари гредата в 67-ата минута, а в 73-ата Венци Керчев предотврати заплаха пред вратата на младежкия отбор. В 86-ата селекцията на Хубчев все пак изравни. Зехиров се разписа с отлично изпълнение на пряк свободен удар - 1:1.

България "А": 12. Георги Китанов, 3. Антон Недялков, 15. Васил Божиков (к), 4. Божидар Чорбаджийски, 18. Атанас Зехиров, 9. Георги Костадинов, 6. Александър Цветков, 22. Никола Колев, 19. Кирил Десподов, 17. Тони Тасев, 21. Антон Карачанаков (като резерви влизат: Николай Банков, Стефан Велков, Милен Желев, Живко Атанасов, Мартин Райнов, Калоян Кръстев)
Селекционер: Петър Хубчев

България U21: 12. Християн Василев, 20. Стойчо Атанасов, 5. Венцислав Керчев, 15. Преслав Петров, 4. Мики Орачев, 17. Александър Георгиев, 11. Китан Василев, 14. Божидар Краев, 10. Янис Карабельов (к), 18. Наско Милев, 7. Георги Йомов (като резерви влизат: Михайлов, Ахмед, Ташев, Илия Димитров, Грозданов, Олег Димитров, Георгиев)
Селекционер: Антони Здравков