Лидерът в Северозападната "В" група Ботев (Враца) размаза с 6:1 Янтра (Габрово) и записа 17-ата си победа в първенството.

Блестящ мач за домакините изигра голмайсторът Христо Спасов, който наниза 5 попадения и вече има в актива си 11 гола в 4 мача за врачани от началото на пролетния полусезон.

Още в 8-ата минута гостите от Габрово поведоха чрез Петър Иванов, след което домакините се развихриха. Врачани веднага изравниха чрез Георги Павлов, след което последваха петте попадения на Христо Спасов.

В 30-ата минута пък тежка контузия получи Петър Иванов от Янтра, който бе закаран с линейка във врачанската болница.

След успеха Ботев е на върха с 51 точки, вторият Етър има 49, а трети с 43 е Академик (Свищов). Янтра остава с едва 9 точки в актива.

Съставът на Ботев (Враца): Христо Митов, Руслан Куанг, Георги Павлов, Даниел Генов /60 Мартин Димитров/, Георги Иванов /66 Любомир Илиев/, Деян Борисов, Милен Василев, Анатоли Тодоров /46 Георги Василев/, Христо Спасов, Венцислав Иванов и Тодор Чаворски