Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 и записа 13-а предна победа в последна среща от днешната програма на 18-ия кръг на Първа лига. Загубата пък е първа за "смърфовете" след завръщането на Едиард Ераносян в клуба.

Джонатан Кафу изведе разградчани напред в резултата в 34-ата минута с удар в долния десен ъгъл на вратата на Ел Харуби, като при подобно положение Вандерсон пропусна да вкара в осмата минута. Локомотив можеше да изравни пет минути след гола на Кафу, но Бакалов стреля неточно.

През втората част голмайсторът за Лудогорец - Кафу ъдари напречната греда, а четвърт час преди последния съдийски сигнал и Вандерсон можеше да удвои аванса на "зелените", но се забави и ударът му бе блокиран.

Разградчани върнаха преднината си от 6 точки пред Левски, като са и с мач по-малко. "Смърфовете" остават четвърти на две точки от третия ЦСКА, но с мач повече.

Най-интересното от мача по минути:
1' - Начало на мача.
8' - Първа опасност към една от двете врати. Вандерсон стреля към Ел Харуби, но топката минава на сантиметри от гредата.
34'  - ГООООЛ! Джонатан Кафу открива резултата с удар в десния ъгъл на вратата на Локомотив!
39' - ОПАСНОСТ пред вратата на Лудогорец! Иван Горанов центрира към Димо Бакалов, но той праща топката над вратата.
43' - Играта временно е спряна, за да се окаже медицинска помощ на Козмин Моци. Румънецът пострада след удар на Дани Кики, който изпрати топката в главата му при удар към вратата.
45' - Край на първото полувреме.
----------------
46' - Начало на втората част.
49' - ГРЕДА! Кафу удари напречната греда на вратата на "смърфовете".
74' - ОПАСНОСТ пред вратата на Локомотив. Вандерсон получи пас от Кафу около точката на дузпата, но се забави и ударът му бе блокиран!
90' - Край на мача!

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0
1:0 Джонатан Кафу (34')

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 5.Хосе Луис Паломино, 27.Козмин Моци , 25.Йордан Минев, 88.Вандерсон (93.Върджил Мисиджан), 10.Густаво Кампаняро, 18.Светослав Дяков , 6.Натанаел, 28.Клаудиу Кешерю (11.Жуниор Кишада), 22.Джонатан Кафу  , 84.Марселиньо
Резерви: 26.Милан Борян, 55.Георги Терзиев, 32.Игор Пластун, 12.Абел Анисе, 8.Лукас Саша

ЛОКО (ПЛОВДИВ): 16.Ясеин Ел Харуби, 14.Иван Горанов , 6.Кирил Котев, 15.Димитър Везалов, 4.Стефан Йевтоски, 5.Павел Виданов, 10.Веселин Марчев , 27.Димо Бакалов , 19.Димитър Велковски (18.Мартин Райнов), 23.Мигел Анхел Луке (39.Парвиз Умарбаев), 9.Дани Кики (21.Бирсент Карагарен)
Резерви: 38.Илко Пиргов, 44.Ивайло Марков, 77.Ияд Омар Хамуд, 7.Георги Вълчев

Стадион: "Лудогорец Арена", Разград
Съдия: Николай Йорданов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна