Дунав спечели с 2:0 гостуването си на Ботев (Пловдив) в среща от 21-ия кръг на Първа лига. В герой за русенци се превърна бившият футболист на Локомотив (Пловдив) Бирсент Карагерен, който реализира и двата гола за победителите. 24-годишният футболист вкара по един гол в двете полувремена. Лъчезар Балтанов пък изпусна дузпа за "канарчетата" в средата на първата част, когато резултатът все още беше 0:0.

С този успех "драконите" събраха 31 точки на 6-ото място във временното класиране. Пловдивчани са 7-и с 27 пункта.

Иначе днес домакините поеха инициативата още от първата минута и на няколко пъти бяха близо до гола. В 9-ата минута Омар Косоко засече с глава центриране отляво, но топката срещна десния стълб на вратата на гостите.

"Канарчетата" продължиха да са по-активният отбор и в 25-ата минута си спечелиха дузпа, отсъдена за игра с ръка на Будинов в собственото наказателно поле. Зад топката застана капитанът на Ботев Лъчезар Балтанов, който стреля твърде слабо и Станислав Антонов улови.

В последната минута на първата част пловдивчани си платиха за многобройните пропуски. Бившият футболист на Локомотив (Пловдив) Бирсент Карагерен получи топката след центриране на Самир Аясс отдясно и с техничен удар мигновено я прати в мрежата на Иван Чворович.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени. Ботев беше отборът, който по-често атакуваше, докато Дунав разчиташе на бързи контраатаки, които на няколко пъти почти доведоха до гол.

С течение на времето "канарчетата" все по-трудно съумяваха да създават голови ситуации, а русенци започнаха да действа все по-уверено. Така се стигна до 70-ата минута, когато Бирсент Крагерен вкара втория си гол в мача. Той разигра добре в наказателното поле с Бранимир Костадинов и с плътен удар удвои аванса на гостите.

Попадението отчая домакините, които до края на срещата не направиха нищо съществено в предни позиции и в крайна сметка инкасираха загуба.

БОТЕВ - ДУНАВ 0:2
0:1 Карагерен (45), 0:2 Карагерен (70)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
9 -  Греда за домакините! Косоко засече с глава центриране отляво, но топката срещна десния стълб на вратата, пазена от Станислав Антонов.
17 - Mарин засече центрирането от корнер, но ударът му не намери целта.
25 - Дузпа за Ботев. Будинов игра с ръка в собственото наказателно поле.
26 -  Балтанов изпуска от бялата точка. Капитанът на Ботев стреля слабо и Анотнов улови.
38 - Неделев стреля от въздуха, но топката минава над вратата на Дунав.
45 -  ГОООЛ ЗА ДУНАВ! Бирсент Карагарен с точен диагонален удар откри резултата.​
45+1 - Край на първата част
----------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
50 -  Бранимир Костадинов излезе на добра позиция, но ударът му бе неточен и топката излезе в аут.
59 - Шут на Димов мина встрани от вратата.
70 -  ГОООЛ ЗА ДУНАВ! Карагерен вкарва втория си гол в мача с удар по земя.
85 -  Шут на Бризола от далечно разстояние не намери целта.
90+3 - Край на мача!

Резултат с изображение за фк ботевБотев: 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 4. Виктор Генев, 24. Лазар Марин, 10. Серкан Юсеин (46Бризола), 17. Лъчезар Балтанов, 8. Тодор Неделев, 39. Антонио Вутов, 20. Омар Косоко (80Тютюков), 9. Фернандо Силва (73Георгиев)
Резерви: 22. Георги Георгиев, 5. Кристиан Димитров, 7. Фелипе Бризола, 14. Меледже Омнебес, 19. Атанас Пашалиев, 25. Крум Стоянов, 77. Mилко Георгиев, 15.Борис Тютюков
Tреньор: Николай Киров

Резултат с изображение за фк дунавДунав: 86. Станислав Антонов, 66. Искандар Дажалилов, 4. Петър Патев , 21. Олексей Ларин, 28. Атанас Атанасов , 11. Диян Димов , 6. Самир Аясс (89Хубчев), 77. Бранимир Костадинов, 7. Бирсент Карагарен    (73Ненов), 10. Васил Шопов, 9. Мирослав Будинов (84Муйеци)
Резерви: 1. Мартин Луков, 99. Ндуйе Мойеци, 94. Юлиян Ненов, 3. Марио Петков, 23. Христофор Хубчев, 32. Стефан Митев
Треньор: Веселин Великов

Съдия: Станислав Тодоров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка