Берое победи Ботев (Пд) с 2:1 в реванш от плейофите в Първа лига за Лига Европа. Първата среща в Коматево завърши 3:0 за "канарчетата". Пловдивчани продължават напред. На 27 май те играят срещу победителя от сблъсъка между Верея и Пирин.

Началото на срещата беше доста нервно, като футболистите и от дават отбора си размениха няколко много остри влизания. Реферът Георги Давидов набързо ги нашари с картони в опит да укроти страстите. След четвърт час игра домакините поведоха в резултата.

Натискът на Берое продължи и в 37-ата минута Кохей Като овладя пас от Цонев и стреля по диагонала в пеналта, вратарят Чворович изби с една ръка.

Веднага след почивката „канарчетата“ се опитаха да изравнят играта и погледнаха по-смело напред. В 52-ата минута Косоко се подигра с Венци Василев, като чукна топката покрай едната му страна, и го надбяга от другата. После Косоко се озова сам срещу Перниш, но се забави с изстрела и вратарят отрази с крак.
Логичното се случи в 64-ата минута. Балтанов изведе Крум Стоянов с перфектен пас зад защитата на домакините, халфът подаде остро пред вратата към Антонио Вутов и юношата на Левски чукна топката в мрежата за 1:1!

Това отчая „зелените“, които вече трябваше да се надяват на чудо, за да отстранят съперника. Въпреки това момчетата на треньора Ферарио Спасов продължиха да преследват победата. В 68-ата минута гредата спаси гостите. Мапуку проби с топката отдясно и комбинира с Боби Цонев. Халфът стреля мощно, а Чворович докосна топката, която кацна върху напречната греда.

В 75-ата минута  Жуниор Мапуку овладя топката на границата на пеналта. Таранът с плътен шут стреля покрай безпомощния Иван Чворович за крайното 2:1! В 89-ата минута невероятен пропуск направи Косоко. Той се възползва от грешка на Иво Иванов, пусна дълго топката покрай Венци Василев и го надбяга, за да излезе сам срещу Перниш, но отново стреля в тялото му.

Берое - Ботев (Пд) 2:1
1:0 Кристиан Димитров (15-автогол), 2:1 Жуниор Мапуку (75)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
15 - ГОООЛ за БЕРОЕ! Антон Карачанаков проби отдясно, финтира Лазар Марин и центрира и центрира ниско по тревата в наказателното поле. Кристиан Димитров посегна да пресече подаването, но отклони топката в своята врата - автогол!
37 - Спасяване на Чворович! Кохей Като овладя пас от Цонев и стреля по диагонала в пеналта, вратарят изби с една ръка.
45+2 - Край на първото полувреме.
-----------------------------

46 - Начало на второто полувреме.
52 -  Пропуск на Косоко! Нападателят се подигра с Венци Василев, като чукна топката покрай едната му страна, и го надбяга от другата. После Косоко се озова сам срещу Перниш, но се забави с изстрела и вратарят отрази с крак.
64 - ГООЛ за Ботев! Балтанов извежда Крум Стоянов с перфектен пас зад защитата на домакините, халфът подава остро пред вратата към Антонио Вутов и юношата на Левски чуква топката в мрежата за 1:1!
68 - Греда! Мапуку проби с топката отдясно и комбинира с Боби Цонев. Халфът стреля мощно, а Чворович докосна топката, която кацна върху напречната греда.
75 - ГОООЛ за Берое! Жуниор Мапуку овладява топката на границата на пеналта. Таранът с плътен шут стреля покрай безпомощния Иван Чворович за 2:1!
89 - Невероятен пропуск на Косоко! Той се възползва от грешка на Иво Иванов, пусна дълго топката покрай Венци Василев и го надбяга, за да излезе сам срещу Перниш, но отново стреля в тялото му.

90+2 - Край на мача.

Берое: 12. Душан Перниш, 5. Асен Георгиев, 6Иво Иванов , 24Венцислав Василев, 4 Кохей Като, 23Борислав Цонев, 7Мартин Райнов, 17Антон Карачанаков (84 - 27.Денислав Станчев), 91Ерик Почански (66 - 11. Виле Салмикиви), 24Матеас Делич (74 - 28.Веселин Пенев), 10Жуниор Мапуку
Резерви: 1Михаил Михайлов,15Георги Динков,19Пламен Тенев,33Надим Ангелов

Треньор: Ферарио Спасов

Ботев (Пд): 99Иван Чворович, 18Радослав Терзиев,2. Цветомир Панов, 24Лазар Марин,17Лъчезар Балтанов, 5Кристиан Димитров , 8Тодор Неделев,39Антонио Вутов (72 - 10. Серкан Юсеин),7Фелипе Бризола (46-20. Омар Косоко), Меледже Омнебес, 9Фернандо Виана (18-25.Крум Стоянов)

Резерви: 22Георги Георгиев,3Радослав Апостолов,22Милко Георгиев,19Борис Тютюков
Треньор: Николай Киров