Монтана спечели с 2:1 домакинството си на Ботев (Пловдив) от 30-ия кръг на Първа лига. Срещата бе дебютна за Атанас Атанасов начело на тима от "Огоста".

През първата част монтанци бяха по-дейният отбор на терена. Натискът на домакините даде резултата в 16-ата минута, когато Стивън Петков засече с глава центриране на Васев и прати топката във вратата на Чворович.

Само шест минути по-късно Петър Атанасов удвои, възползвайки се от грешка в отбраната на Ботев.

В 27-ата минута дойде и най-доброто положение за Ботев. Фернандо излезе на стрелкова позиция сам срещу Александров, но вратарят не трепна и отрази удара.

През втората част "канарчетата" се активизираха, но стигнаха само до 1 попадение във вратата на Монтана. То падна в 93-ата минута, когато Косоко се възползва от грешка на Сене и от малък ъгъл реализира.

С този успех монтанци събраха актив от 15 точки. Ботев пък е с 41.

МОНТАНА - БОТЕВ (ПД) 2:1
1:0 Петков (16), 2:0 П. Атанасов (22), 2:1 Косоко (90+3)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
16 -  ГОООЛ ЗА МОНТАНА! Стивън Петков се разписва, след като засече с глава центриране на Андреас Васев.
22 -  ГОООЛ ЗА МОНТАНА! Петър Атанасов удвоява, останал сам срещу Чворович.
31 -  Бризола центрира от корнер, топката стигна до Неделев, който стреля отдалеч, но право в ръцете на Александров.
45 +1 - Край на първото полувреме!
------------------------------------------
46 - Начало на втората част!
57 - Косоко с добър рейд в наказателното поле, но Бамба се намеси добре и не допусна да бъде отправен изстрел към Александров.
62 - Виана пропиля страхотен шанс за гостите. Той бе изведен от Косоко в наказателното поле, но после стреля встрани от дясната греда.
90+3 -  ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Косоко се разписа във вратата на Александров от малък ъгъл.
90+4 - Край на мача!

Резултат с изображение за фк монтанаМонтана: 1.Евгени Александров, 3.Иван Михов, 29.Диарасуба Бамба, 24.Сантяго Вияфане, 5.Бирахим Сар, 11.Андреас Васев (64Генов), 4.Антони Иванов, 25.Костадин Дяков, 16.Стивън Петков  (69Сене), 20.Петър Атанасов , 22.Сергей Георгиев (90+2Яколич)
Вратар: 12.Корин Брукс-Мийд, 2.Марко Яколич, 19.Юлиян Чапаев, 26.Джордже Ивеля, 7.Даниел Генов, 28.Саер Сене, 9.Атанас Илиев
Треньор: Атанас Атанасов

Резултат с изображение за фк ботев пловдивБотев (Пд): 99.Иван Чворович, 18.Радослав Терзиев , 4.Виктор Генев , 24.Лазар Марин, 2.Цветомир Панов, 17.Лъчезар Балтанов, 10.Серкан Юсеин, 7.Фелипе Бризола (46Koсоко ), 8.Тодор Неделев, 39.Антонио Вутов  (83Георгиев), 9.Фернандо Виана
Резерви: 22.Георги Георгиев, 3.Радослав Апостолов, 19.Борис Тютюков, 22.Милко Георгиев, 5.Кристиан Димитров, 20.Омар Косоко, 14.Меледже Омнебес
Треньор: Николай Киров

Съдия: Ангел Баялцалиев, София

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация