Пирин (Благоевград) и Берое направиха 1:1  в последна среща от 18-ия кръг на Първа лига. Играчите на двата тима изнесоха здрав двубой, в който обаче нямаше краен победител.

В началото на мача играчите на двата тима предложиха динамична играта и създадоха няколко интересни ситуации пред вратите, които обаче бяха пропилени.

Малко преди края на първата част Жуниор Мапуку изведе гостите напред в резултата. Нападателят на Берое получи пас от Зехиров и стреля без да се замисля. Стражът на "орлетата" Красимир Костов не се намеси убедително и топката влетя във вратата му.

Началото на второто полувреме започна сравнително равностойно. В 56-ата минута Берое можеше да поведе с 2:0, но Кохей Като прати топката в аут, стреляйки от малък ъгъл.

Така се стигна до 64-ата минута, когато Орлин Старокин изравни с глава, вкарвайки първия си гол за Пирин. Дефанзивният полузащитник засече с глава центриране от фаул да Даниел Младенов и не остави шансове на Макенджиев.

Попадението даде импулс на домакините, които наложиха натиск. Той обаче не даде резултат и до края не паднаха повече голове.

Във временното класиране Пирин заема 11-о място с 19 точки, докато Берое е 7-и с 22 пункта.

ПИРИН - БЕРОЕ 1:1
0:1 Mапуку (44); 1:1 Старокин (64)

Състави:

Резултат с изображение за пирин благоевградПирин: 76. Красимир Костов, 27. Костадин Ничев, 3. Румен Сандев , 14. Стилиян Николов, 4. Кристиян Кощрна, 6. Орлин Старокин , 18. Юлиян Попев (к)  (85Траянов), 15. Димитър Благов (46Костадинов ), 11. Даниел Младенов, 7. Тони Тасев, 19. Станислав Костов (71Грозданов)
Резерви: 33. Георги Аргилашки, 29. Алешандре Ханс, 30. Тодор Траянов, 24. Антон Костадинов, 16. Венцислав Бенгюзов, 9. Владислав Златинов, 20. Кирил Грозданов
Треньор: Стефан Генов

Резултат с изображение за бероеБерое: 22. Благой Макенджиев, 3. Карлос Охене , 4. Кохей Като, 6. Иво Иванов (к) , 15. Георги Динков, 18. Атанас Зехиров (81Божилов), 21. Венцислав Василев, 23. Борислав Цонев (66Кирилов), 28. Веселин Пенев , 30. Жуниор Мапуку , 91. Ерик Почански   (69Василев )
Резерви: 1. Михаил Михайлов, 7. Александър Колев, 9. Радослав Кирилов, 14. Георги Божилов, 19. Александър Василев, 71. Илия Миланов, 77. Давид Манга Лембе
Треньор: Ферарио Спасов

Всичко за Първа лига

Tелевизионната програма на Първа лига

Срещата по-минути:
1 - Начало на мача!
12 - Почански засече центриране на Цонев, но Костов се намесва.
 18 - Сандев стреля от границата на вратарското поле, но право в тялото на Макенджиев, който избива.
39 - Борислав Цонев стреля, но неточно.
44 -  ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Мапуку е точен с шут от въздуха.
45 - Край на първото полувреме!
------------------------------------------
46 - Начало на втората част!
56 - Кохей Като отправя удар от малък ъгъл, но топката излиза в аут.
64 -  ГОООЛ ЗА ПИРИН! Орлин Старокин засече с глава центриране от фаул на Даниел Младенов и изравнява!
65 - Тасев стреля от дистанция, но Макенджиев спасява.
90+4 - Край на мача!

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна