Младежките ни национали до 21 години се изложиха, завършвайки 0:0 при гостуването на аутсайдера Люксембург. Формацията на Антони Здравков се нуждаеше от задължителна победа, за да съхрани шансове за класиране на Евро 2017. България се свлече на четвъртото място с 11 точки, като вече изостава с 5 от лидера Дания, който има и мач по-малко. Втори в нашата Група 5 излезе Румъния с 13 точки след днешния успех с 2:1 над Уелс (трети с 12 точки).

Издънката в Люксембург прави задачата на младежките ни национали почти невъзможна и по всичко изглежда, че България отново ще пропусне голям форум.

Младите "лъвове" имаха доста възможности да стигнат до успеха тази вечер, но не можаха да ги оползотворят. В 10-ата минута Радослав Цонев от изгодно положение не съумя да открие резултата. Нашите доминираха почти през целия мач. До почивката хубави ситуации изпуснаха капитанът Милен Гамаков, Емин Ахмед, Кристиян Малинов и Ради Цонев. Но и вратарят на Люксембург направи страхотни спасявания, отчайваки българските играчи.

След почивката избраниците на Здравков започнаха по-активно. Между 55-ата и 56-ата минути обаче Александър Василев и Ради Цонев пропиляха добри ситуации. В 65-ата и пред Антонио Вутов имаше шанс да се разпише, но и той не беше точен.

В края и играчите на Люксембург имаха възможности. Георги Китанов обаче не се пропука при изстрелите на Ной Еверт, Данел Синани и Оливие Тил. В крайна сметка двата тима не си отбелязаха попадения и България взе само точка от аутсайдера.

Bulgaria
БЪЛГАРИЯ: 1.Георги Китанов, 2.Мики Орачев, 13.Стефан Велков, 18.Милен Гамаков (к), 14.Емин Ахмед, 15.Кристиян Малинов, 8.Никола Колев, 21.Радослав Цонев (73 smqna.jpg 9.Цветелин Чунчуков), 19.Александър Василев (75  smqna.jpg 22.Димитър Велковски), 20.Антонио Вутов (64  smqna.jpg 7.Юлиян Ненов), 10.Георги Минчев
Селекционер: Антони Здравков