Пирин (Гоце Делчев) победи с минималното 1:0 Миньор (Перник) в мач от 16-ия кръг на Югозападната Трета лига. В герой за неврокопчани се превърна резервата Леон Илиев, който отбеляза в 80-ата минута.

В 15-ата минута гол на Томи Костадинов беше отменен поради засада, а по-късно бившият футболист на ЦСКА и Литекс удари и греда.

За неврокопчани това е трета поредна победа, след която Пирин е трети с 33 точки. Лидер с 39 е Сливнишки герой, който разби със 7:1 Чепинец (Велинград). Вторият Струмска слава има 35 точки. Миньор (Перник) е шести с 28 точки. Преди мача в Гоце Делчев перничани загубиха още от Пирин (Разлог) и Беласица (Петрич).

РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ

Заб.: Статистиката е на колегите от bulgarian-football.com.

Резултатите по кръгове: 1 кръг2 кръг3 кръг4 кръг5 кръг6 кръг7 кръг8 кръг,  9 кръг, 10 кръг, 11 кръг12 кръг, 13 кръг, 14 кръг, 15 кръг,  16 кръг