Марица (Пловдив) продължава възходящото си представяне в Югоизточната "В" група. Играчите на Стоян Димитров се наложиха с 2:0 над Свиленград в среща от междинния 31-ви кръг на първенството.

Двата тима изиграха добър мач на стадион “Марица”. В 24-ата минута домакините откриха резултата след гол на завърналия се след наказание нападател Димитър Юруков 1:0. През второто полувреме пред двата тима се откриха добри възможности за попадение, но гол не падна. В 53-ата минута футболист на Свиленград се откъсна в половината на домакините и в последния момент бе съборен от Димитър Мичков, за което централният бранител на маричани получи червен картон. В 87-ата минута при една добра атака “жълто-сините” спечелиха дузпа. Петьо Димитров изпълни точно наказателния удар за крайното 2:0.

След успеха Марица е осми с 47 точки, на 3 зад Свиленград, който е седми в класирането.

Съставът на Марица: Илия Николов, Алил Кардашев, Димитър Мичков, Мирослав Пушкаров, Петьо Димитров, Красимир Иванов - капитан, Константин Атанасов, Борислав Никифоров (Ангел Семерджиев), Венцислав Гюзелев (Йордан Влашки), Димитър Юруков, Георги Георгиев (Самер Алхусейн).

Kласиране, програма и резултати в четирите "В" групи - ТУК !!!