Марица и Черноморец (Бургас) завършиха 0:0 в мач от 23-ия кръг в Югоизточната “В” група, игран на първи помощен терен на стадион “Черноморец”. Пловдивчани могат да съжаляват, че не се поздравиха с победа, след като бяха по-добрият отбор през целия мач. Домакините играха дефанзивно и разчитаха на контраатаки, но рядко достигаха до изгодни за гол положения.

Първото полувреме Марица беше по-активният отбор. Още в началото Венцислав Гюзелев нацели напречната греда на бургаската врата. В средата на първата част гол на Гюзелев беше отменен заради засада. В едно от малкото по-сериозни положения за домакините, завърналия се в състава Езекиел Тевия шутира отдалеч, но стражът на Марица Илия Николов изби. Кристиян Христов също имаше възможност да отбележи за  Черноморец.

Второто полувреме предложи по-качествен футбол от първото. Гостите бяха пълен господар на терена и създадоха множество голови ситуации. Липсата на шанс обаче не позволи на пловдивския тим да спечели двубоя, въпреки че надигра противника си.

“Жълто-сините” запазват десетото място в класирането с 31 точки. Марица продължава да е без загуба от началото на полусезона. Черноморец остава предпоследен и заедно със Сливен заемат местата, които определят изпадащите.

Съставът на Марица: Илия Николов, Алил Кардашев, Мирослав Пушкаров, Димитър Мичков, Петьо Димитров, Константин Атанасов, Красимир Иванов, Георги Арабаджиев (Ангел Семерджиев), Даниел Спасов (Борислав Никифоров), Димитър Юруков, Венцислав Гюзелев (Георги Георгиев).