Лудогорец се добра до равенство в последната си контрола от зимния лагер в Турция, след като завърши при 2:2 със словенския Марибор.

Разградчани изоставаха са 0:2 до 31-ата минута, когато синът на легендата Златко Захович - Лука вкара за втори път в мрежата на Владо Стоянов.

Той се разписа от дузпа, след като откри резултата в 5-ата минута, възползвайки се от грешка на Козмин Моци. Между двете попадения за словенците Лудогорец се размина с изравнителен гол след пропуски на Марселиньо, Лукоки и Кафу.

Разградчани намалиха резултата в 63-ата минута с удар от въздуха на Кешерю, а четвърт час по-късно Йордан Минев напусна играта за спречкване и наплюване на съперник. Лудогорец все пак се добра до хикса в 84-ата минута и Лукоки вкара за крайното 2:2.

Лудогорец записа победи над чешкия Злин (2:1), белоруския БАТЕ Борисов (2:1), словашкия Тренчин (1:0) и украинския Заря Луганск (2:0) на лагера в Турция, равенства с руския Арсенал Тула и полския Ягелония (1:1), а единствената загуба бе от полския Термалика (0:1).

Лудогорец: 21. Владислав Стоянов, 4. Сисиньо, 27. Козмин Моци, 5. Хосе Паломино, 25. Йордан Минев (82' - 8. Лукас Саша), 18. Светослав Дяков, 12. Абел Анисе, 92. Джоди Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон (46' - 93. Върджил Мисиджан),  22. Джонатан Кафу (46' - 28. Клаудио Кешерю)

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка