Лудогорец елиминира с лекота Ботев (Враца) и се класира на 1/8-финалите за Купата на България. Шампионите се наложиха с 4:0 при гостуването на втородивизионния тим, а попаденията вкараха Лукас Саша, Густаво Кампаняро, Георги Терзиев и Абел Анисе.

Очаквано в този мач Георги Дерменджиев направи някои промени в състава на "орлите". Домакините от Враца се противопоставиха успешно на гостите от Разград, но до 33-ата минута, когато Лукас Саша откри резултата. Бразилецът изведе Густаво Кампаняро на добра позиция, но вратарят Иван Иванов спаси, след което Саша направи точна добавка - 0:1.

Секунди преди почивката Кампаняро също вкара. Халфът напредна и подаде към Жуниор Кишада, който овладя и без да се бави му върна жеста. Кампаняро напредна, преодоля двама играчи на Ботев и не остави шанс на Иван Иванов - 0:2.

През първото полувреме добра възможност за Лудогорец пропусна Мисиджан, който удари греда.

Втората част започна с чисто положение пред вратата на домакините. В 50-ата минута Джоди Лукоки центрира отдясно, но Мисиджан не успя да вкара от чиста позиция. Шест минути по-късно Игор Пластун повтори упражнението и от няколко метра не уцели вратата.

В 60-ата минута Георги Терзиев се разписа с глава след центриране от корнер - 0:3.

Малко след това юношата на Левски Тодор Чаворски пропусна да намали за Ботев, а в добавеното време на мача Абел Анисе оформи крайното 0:4 с точно изпълнена дузпа. Наказателният удар беше отсъден за задържане на Кампаняро в наказателното поле на Ботев (Враца).

След силния старт в тазгодишното издание на Купата на България "орлите" логично са на 1/8-финалите, като ще разберат името на съперника си на 26 октомври (сряда).

Ботев (Враца) - ЛУДОГОРЕЦ 0:4
0:1 Лукас Саша (33), 0:2 Густаво Кампаняро (45+1), 0:3 Георги Терзиев (60), 0:4 Абел Анисе (90+3-дузпа)

Ботев (Враца): 27.Иван Иванов, 8.Мартин Сандов, 3.Мартин Димов, 39.Иван Пенев, 2.Тодор Гочев, 19.Ивайло Михайлов, 15.Илиян Илиев, 16.Калоян Цветков (67-6.Димитър Петков), 14.Ивайло Цветанов, 22.Павел Петков (78-18.Виктор Василев), 9.Тодор Чаворски (84-13.Адриан Краев)

Лудогорец: 1.Милан Борян, 77.Витиня (37-14.Славчо Шоколаров), 24.Преслав Петров, 55.Георги Терзиев, 32.Игор Пластун, 12.Абел Анисе, 8.Лукас Саша, 11.Жуниор Кишада, 10.Густаво Кампаняро, 93.Върджил Мисиджан (73-80.Денислав Александров), 92.Джоди Лукоки (80-17.Цветелин Чунчуков)