Лудогорец отвя с класическото 3:0 Пирин (Благоевград) в мач от 24-ия кръг на Първа лига. Джонатан Кафу откри резултата в началото на второто полувреме на срещата в Разград, след което с две попадение се развихри Клаудиу Кешерю. Шампионите имаха още доста ситуации, но пропуснаха да запишат още по-изразителен успех.

След 19-ата победа в първенството този сезон Лудогорец събра 60 точки и отново се откъсна на 12 пред втория Левски. "Сините" имат 48, а трети с 42 е ЦСКА. Пирин остава на седмата позиция с 28 точки.

За домакинството на "орлетата" сред титулярите на Лудогорец се завръна звездата Джонатан Кафу, който заедно с Кешерю и Марселиньо бяха сред най-активните днес. Гостите от Благоевград бяха принудени да се отбраняват почти през цялата среща, а при най-изгодната си ситуация за гол Тони Тасев пропусна сам срещу Владислав Стоянов в заключителните минути, когато вече беше 3:0.

През първото полувреме липсваха головите положения. Избраниците на Георги Дерменджиев продължиха традицията да вкарват трудно голове преди почивката, което се наблюдава вече в няколко поредни срещи. По-напористата игра на "орлите" доведе до откриване на резултата в 50-ата минута. Кафу вкара за 1:0 след отлично извеждащо подаване на Марселиньо. Десет минути по-късно и Кешерю попадна в прегръдките на съотборниците си. Марселиньо подаде на Кафу зад защитата на "орлетата", бразилецът центрира успоредно на голлинията към румънеца, който прониза Благой Макенджиев за 2:0.

В 69-ата Кешеру отново вкара, възползвайки се от фрапантна грешка на Тодор Траянов. Играчът на Пирин подари топката на голмайстора, извеждайки го сам срещу Макенджиев и за Кешеру не бе проблем да реализира - 3:0, подпечатвайки победата на Лудогорец.

Преди мача се състоя церемония - беше направена първа копка на новия Сектор "В" на стадион "Лудогорец Арена".

Tелевизионната програма на Първа лига
Всичко за Първа лига

ЛУДОГОРЕЦ - ПИРИН 3:0
1:0 Джонатан Кафу (50), 2:0 Клаудиу Кешерю (60), 3:0 Клаудиу Кешерю (69)

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ
1 - Начало на мача. Преди започването му се състоя церемония - беше направена първа копка на Сектор "В" на "Лудогорец Арена".
8 - Първи точен удар в мача, той обаче е оптравен твърде слабо от Вандерсон, Благой Макенджиев лови топката без проблем.
17 - Капитанът на Лудогорец Светослав Дяков и новото попълнение на Пирин Рос Дженкинс се спречкаха, след като англичанинът удари халфа на домакините. Съдията Драгомир Драганов успокои двамата.
25  Първи жълт картон, получава го Алешандре Ханс от Пирин за груб фаул срещу Кешерю.
29  Отлична възможност за Кафу. Кешерю го изведе сам срещу вратаря, но под ъгъл. Бразилецът стреля силно, но топката срещна мрежата отстрани на вратата на Пирин.
30 - Макенджиев лови удар на Кешерю.
45+1 - Край на първото полувреме.
--------
46 - Начало на второто полувреме.
50 ГОООЛ! 1:0 за Лудогорец след гол на Джонатан Кафу! Марселиньо изведе отлично сънародника си сам срещу Макенджиев и звездата прати топката в левия ъгъл на стража на Пирин.
60  ГОООЛ! Кешерю бележи за 2:0! Марселиньо подаде на Кафу зад защитата на "орлетата", бразилецът центрира успоредно на голлинията към румънеца, който прониза Макенджиев.
62  Опасен удар на Вандерсон, топката профуча над напречната греда.
69  ГОООЛ! Шампионите правят преднината си класическа - 3:0! Отново Кешерю бележи, възползвайки се от безумна грешка на Тодор Траянов. Играчът на Пирин подари топката на румънския голмайстор, извеждайки го сам срещу вратаря. Кешеру без проблем отново наказа Макенджиев.
78  Георги Дерменджиев извършва първа смяна. Марселиньо отстъпва място на Джоди Лукоки.
82  Най-големият пропуск за Пирин в мача. Тони Тасев се откъсна зад защитата на Лудогорец, озова се сам срещу Владо Стоянов, но стреля право в тялото му.
83 Англичанинът Рос Дженкинс е сменен от Христо Младенов.
84  Абел Анисе отстъпва място на Жуниор Кишада.
86  Светослав Дяков излиза, в игра за домакините се появява Густаво Кампаняро.
86  Станислав Костов е сменен от Марио Топузов.
90 - Добавеното време е 2 минути.
90+1  Димитър Благов е заменен от Кирил Грозданов.
90+3 - Край на мача. Лудогорец победи Пирин с 3:0.

Резултат с изображение за фк лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ21.Владислав Стоянов, 4.Сисиньо, 32.Игор Пластун, 27.Козмин Моци, 6.Натанаел, 18.Светослав Дяков (86  10.Густаво Кампаняро), 12.Абел Анисе (84  11.Жуниор Кишада), 88.Вандерсон, 22.Джонатан Кафу , 84.Марселиньо (78  92.Джоди Лукоки), 28.Клаудиу Кешерю
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 8.Лукас Саша, 10.Густаво Кампаняро, 93.Върджил Мисиджан, 11.Жуниор Кишада, 92.Джоди Лукоки, 19.Александър Василев
Tреньор: Георги Дерменджиев

ПИРИН: 22.Благой Макенджиев, 21.Александър Башлиев, 29.Алешандре Ханс , 27.Костадин Ничев, 4.Кристиян Кощърна, 18.Юлиан Попев, 9.Рос Дженкинс (83  5.Христо Младенов), 30.Тодор Траянов, 15.Димитър Благов (90+1 6.Кирил Грозданов), 7.Тони Тасев, 19.Станислав Костов (86  17.Марио Топузов)
Резерви: 76.Красимир Костов, 17.Марио Топузов, 5.Христо Младенов, 6.Кирил Грозданов, 6.Орлин Старокин, 24.Антон Костадинов, 8.Иван Цветков
Треньор: Милен Радуканов

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация