Черно море загуби от шампиона Лудогорец с 1:3 в среща от предпоследния 35-и кръг на Първа лига.

Срещата в Каварна премина в темпо, привично за контрола, а треньорът на гостите Георги Дерменджиев даде шанс за изява предимно на юноши. В състава на гостите имаше десетима българи и само един чужденец - Игор Пластун. Домакините също бяха заложили на експериментален състав.

Още във 2-ата минута Минчев отправи удар с глава и топката се отби от гредата на вратата на Лудогорец. „Моряците” все пак поведоха с гол на Марек Кузма (4) след подаване на Георги Илиев.

„Орлите” изравниха с попадения на Игорс Пластун (16) с глава след центриране от корнер. Дебютантът за шампионите Кристиян Григоров (32) направи обрата пълен, разписвайки се също с глава.

С последния удар преди почивката Кристиян Димитров (45) направи резултата 1:3, а този гол се оказа и последен в мача.

През втората част срещата се доиграваше в спокойно темпо, а в 86-ата минута  Денислав Александров се измъкна от отбраната на Черно море и пропусна страхотен шанс да вкара гол. Сукуп се намеси в последния момент и изчисти топката малко пред голлинията.

Черно море - Лудогорец 1:3
1:0 Марек Кузма (4), 1:1 Игор Пластун (16), 1:2 Кристиян Григоров (32), 1:3 Кристиян Димитров (45)

Cherno MoreЧЕРНО МОРЕ: 33.Емил Михайлов, 3.Даниел Георгиев (74 77.Пируло), 5.Стефан Станчев, 17.Мартин Костадинов, 21.Георги Илиев, 29.Марек Кузма (58 10.Илиан Илиев-младши), 34.Емил Янчев, 35.Мартин Минчев, 73.Ондрей Сукуп, 97.Николай Минков, 98.Валентин Йосков
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 13.Иван Коконов, 10.Илиан Илиев-младши, 22.Пламен Николов, 84.Тодор Паланков, 66.Филип Хлюпик, 77.Пируло
Треньор: Георги Иванов

Лудогорец: 29.Даниел Наумов, 24.Преслав Петров (90+1 85.Атанас Карачоров), 73.Кристиян Димитров (83 80.Денислав Александров), 32.Игор Пластун , 99.Кристиян Григоров , 34.Олег Димитров, 38.Кристиян Китов, 19.Александър Василев, 98.Светослав Ковачев (8897.Томас Цвятков), 14.Славчо Шоколаров, 17.Цветелин Чунчуков
Резерви: 51.Васил Симеонов, 85.Атанас Карачоров, 80.Денислав Александров, 45.Ивайло Клементов, 2.Петър Петров, 76.Сердар Юсуфов, 97.Томас Цвятков
Треньор: Георги Дерменджиев

Каварна, Градски стадион
Съдия: Петър Доровски

Срещата по минути:
1- Начало на мача.
2 - Георги Илиев центрира много добре към Минчев, който засече с глава, но топката се отби в гредата на гостите.
4 - ГОООЛ за Черно море! Марек Кузма изведе "моряците" напред в резултата след подаване на Георги Илиев пред вратарското поле.
16 -
ГОООЛ за Лудогорец! Игор Пластун засече топката с глава след центриране от корнер и изравни за 1:1. Днешният капитан на шампионите надскочи Стефан Станчев в борбата за високата топка.
30 - Мартин Минчев от домакините е първият предупреден футболист в мача.
32 - ГОООЛ за Лудогорец! Дебютантът за шампионите в този мач Кристиян Григоров засече центриране с глава в наказателното поле и направи обрата пълен - 1:2.
36 - Валентин Йосков от домакините шутира от границата на наказателното поле, но в последния момент Пластун изчисти в корнер.
45 - ГОООЛ за Лудогорец! Кристиян Димитров се озова на изгодна позиция и с хубав удар направи резултата 1:3.
45 - Край на първото полувреме!
------------------------------------
46 - Начало на втората част.
55 - Спокойни минути на терена без сериозни положения пред двете врати.
63 - Славчо Шоколаров шутира от пряк свободен удар, но защитниците на Черно море изчисти топката.
68 - Георги Илиев от домакините шутира опасно, но топката минава покрай вратата.
78 - Мачът се доиграва в спокойно темпо като за контрола.
86 -   Денислав Александров се измъкна от отбраната на Черно море и пропусна страхотен шанс да вкара гол, след като Сукуп изчисти топката малко пред голлинията.
90+3 - Край на мача! Лудогорец спечели с 3:1 в Каварна.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация