Шампионът на България Лудогорец щ полаза на новака в елита Локомотив (Горна Оряховица) какво е нивото в "А" група. Разградчани минаха през "железничарите" с 3:0, а срещата бе и неофициален дебют на новото попълнение на разградчани - Хосе Луис Паломино, който влезе като смяна през второто полувреме на мястото на Венцислав Керчев.

Резултата в мача откри голмайсторът на Лудогорец Клаудиу Кешерю в 40-ата минута от дузпа. Лукас Саша бе автор на втория гол в 51-ата минута, а Абел Анисе оформи крайното 3:0 в 87-ата минута след прекрасно подаване на Светослав Ковачев, заменил Витиня.

Това бе последна проверка за Лудогорец преди важния мач с Младост (Подгорица) от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Сблъсъкък в турнира на шампионите е идната сряда в Разград.

Съставът на Лудогорец: Стоянов, Минев, Керчев (Паломино), Терзиев, Витиня (Ковачев), Саша, Кампаняро, Препелица, Анисе, Мисиджан, Кешерю