Лудогорец спечели гостуването си на Монтана с убедителното 4:0 в отложена среща от 17-ия кръг на Първа лига. Така "орлите" дръпнаха със 7 точки на върха във временното класиране пред втория Левски и крачат уверено към титлата в България.

Двубоят на "Васил Левски" беше генерална репетиция за родния шампион, който в четвъртък приема Копенхаген в първи двубой от 1/16-финалите на Лига Европа. Срещата на "Васил Левски" е с начален час 20:00.

Още в самото начало разградчани поеха инициативата и се настаниха трайно в половината на символичните домакини. В 15-ата минута Кафу беше близо до гола, но диагоналният му удар по земя мина покрай вратата на Счекич. Минута по-късно отново бразилецът можеше да се разпише, но не успя да преодолее стража на монтанци и стреля право в него.

В 23-ата минута Монтана стигна до най-чистото си положения за първата част. Сергей Георгиев се озова на добра позиция, но от десетина метра не намери очертанията на вратата на Счекич.

В 45-ата минута Лудогорец откри резултата чрез Марселиньо. Йордан Минев центрира към бразилеца, той овладя на гърди с диагонален удар намери долния десен ъгъл.

В началото на второто полувреме Мoнтана можеше да изравни, но удар на Бамба мина покрай вратата на Владислав Стоянов. Така се стигна до 62-ата минута, когато "орлите" нанесоха своя втори удар. Марселиньо вкара втория си гол в мача. Попадението тотално обезкуражи домакините и до края на мача те инкасираха още две попадение, дело на Вандерсон (79) и Джонатан Кафу (82).

След успеха Лудогорец заема първото място във временното класиране на Първа лига с 50 точки. Монтана е на дъното с едва 9.

МОНТАНА - ЛУДОГОРЕЦ 0:4
0:1 Марселиньо (45), 0:2 Марселиньо (62), 0:3 Вандерсон (79), 0:4 Кафу (82)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
10 - Лудогорец е по-дейният отбор в началните минути, но трудно стига до голови ситуации.
15 - Кафу навлезе в наказателното поле на Монтана и шутира по земя. Топката минава покрай десния стълб на Счекич.
16 - Нов пропуск на Кафу. Бразилецът беше изведен сам срещу Счекич, но стреля право в тялото на вратаря.
23 - Сергей Георгиев можеше да отбележи за домакините, но ударът му от десетина метра беше крайно неточен.
45 -  ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Минев центрира към Марселиньо, който овладя на гърди и с диагонален удар намери долния десен ъгъл на вратата на Монтана.
45+1 - Край на първото полувреме!
------------------------------------------
46 - Начало на втората част!
55 - Монтана беше близо до изравнителен гол. След центриране от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле на Владислав Стоянов. Бамба шутира, но топката се отби в тялото на бранител и излезе в корнер.
58 - Марселиньо стреля от пряк свободен удар, но топката излиза в аут.
62 -  ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Страхотна контраатака на на Лудогорец, след която Вандерсон пусна на празна врата към Марселиньо и той реализира втория си гол в мача.
79 -  ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Сисиньо с прострелно центриране към Вандерсон, който на празна врата нямаше как да сбърка.
82 -  ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кафу се разписва с техничен удар с десния крак.
90+1 - Край на мача!

Състави:

Резултат с изображение за монтана фкМонтана: 33. Неманя Счекич, 2. Марко Яколич , 3. Иван Михов, 29. Бамба, 17. Блажо Игуменович, 21. Даниел Гаджев ,  16. Стивън Петков, 7. Даниел Генов , 22. Сергей Георгиев (56Атанаосов), 11. Андреас Васев (63Иванов), 9. Атанас Илиев
Резерви: 12.Корин Брокс Миид, 26.Джордже Ивеля, 5.Бирахим Сар, 4.Антони Иванов, 25.Костадин Дяков, 77.Небойша Иванчевич, 20.Петър Атанасов
Треньор: Атанас Джамбазки

Резултат с изображение за лудогорецЛудогорец: 21. Владислав Стоянов, 25. Йордан Минев (83Саша), 27. Козмин Моци, 5. Хосе Паломино, 4. Сисиньо, 18. Светослав Дяков, 12. Анисе (81Кампаняро), 88. Вандерсон , 84. Марселиньо  , 92. Джоди Лукоки, 22. Джонатан Кафу
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 8.Лукас Саша, 10.Густаво Кампаняро, 93.Върджил Мисиджан, 11.Жуниор Кишада, 28.Клаудиу Кешеру, 19.Александър Василев
Треньор: Георги Дерменджиев

Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка